Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To snad ne: Magazín Rolling Stone dal na obálku teroristu, který zabíjel na maratonu v Bostonu

Rolling Stone si zřejmě dal za úkol udělat z teroristy Dzhokhara Tsarnaeva
rockovou hvězdu.
Zdroj: archiv

Tradiční bostonský maraton se letos 15. dubna změnil v peklo ve chvíli, kdy na něm vybouchly dvě časované bomby. Zraněny byly stovky lidí, desítky z nich velice těžce. Pátrání po útočníkovi nakonec dovedlo policii k bratrům Dzhokharovi (19) a Tamerlanovi (26) Tsarnaevům z Čečenska. Tamerlan nepřežil četná zranění způsobená během policejní honičky, Dzhokhar je nyní pod zámkem a čeká na soud.

Bylo ale nečekané a nepříjemné překvapení, když se obličej Dzhokhara Tsarnaeva objevil na obálce nového vydání amerického časopisu Rolling Stone. Ti, kteří nevědí, o koho jde, by si ho klidně mohli splést s nějakou nadějnou hvězdou zpívající alternativní rock. U těch, kteří vědí, o koho jde, obálka vzbudila pozdvižení. Jedni říkají, že se z teroristy dělá mučedník, druzí, že se z něj dělá celebrita.

Rolling Stone vysvětluje svůj krok tím, že je třeba se zabývat tím, jak se z mladého nadějného imigranta s dobrými studijními výsledky stal radikální muslimský terorista s touhou zabíjet. A že je třeba na tento vzorec chování upozornit, protože mladých lidí v podobné situaci se nachází hodně. Jakoby snad šlo tyto lidi vytipovat předem a preventivně je pozabíjet.

Takový pokus o kontroverzi se navíc dá těžko věřit magazínu, který je plný drahé inzerce a píše o tom, že Madonna má novou plastiku podkolenní jamky. Cílem Rolling Stone (jako každého magazínu) je samozřejmě zvýšit prodej, což terorista na obálce hravě dokáže.

Související články

Další články