Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

To snad ne! Houdová přirovnává roušky k židovským hvězdám a dnešní dobu k protektorátu

To snad ne! Houdová přirovnává roušky k židovským hvězdám a dnešní dobu k protektorátu
Zdroj: Archiv
+ Dalších 25 fotografií
sociální sítě

Modelka Helena Houdová (41) opět rozvířila vody. Na Instagramu se pustila do filozofování a dnešní dobu srovnává s rokem 1941. Nošení roušek je podle ní stejné jako žluté hvězdy, které v té době museli nosit Židé.

"Na ulicích jsou zátarasy. Na ulicích jsou tanky. Nesmíme se volně pohybovat. Musíme se prokazovat označením. A nosit žlutou hvězdu jako jasné znamení, ze nejsme proti. Ale prý je to pro naši ochranu." Těmito slovy začíná příspěvek Heleny Houdové na Instagramu, srovnávající současná omezení kvůli pandemii koronaviru s druhou světovou válkou a perzekucí Židů. Ti tehdy museli nosit žluté hvězdy, aby byli jasně odlišeni od ostatních. Většina jich nakonec skončila v koncentračních táborech.

"Včera se na planetě probudilo dostatek lidí, kteří vidí skrze manipulaci systému. Kteří chápou, že ztráta svobody rozhodovat o svém zdraví je součástí plánu hlubšího zotročení, snížení počtu lidí na planetě (tedy genocidy) a touze po moci a kontrole několika málo lidí," pokračuje v konspiračním příspěvku Houdová, která už dříve vzbudila pozornost například tvrzením, že masturbace je nebezpečná, nebo snahou použít menstruační krev místo pleťové masky.

Přirovnání současných opatření k židovským hvězdám přitom už dříve jasně odsoudila pražská židovská obec: "Zcela jistě nikdo netrpí hladem, není ponižován, nebylo mu zabaveno kolo, auto, rádio, televize, může chodit do přírody, do parku, není okrádán o majetek a nikdo nikoho nestěhuje do Terezína a v dobytčáku dál na východ. Prosíme a žádáme, nepoužívejte nášivky žlutých hvězd, urážíte oběti nacismu," píše se doslova na stránkách pražské židovské komunity.

Helena Houdová si s jejich slovy evidentně hlavu nedělá. Otázkou zůstává, do jaké oblasti zabrousí příště. Každopádně se tu nabízí přirovnání "mlčeti zlato".

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy