Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

To si snad děláte …! Jan Blatný promluvil: Pouze třetinu lidí zabil covid, dáváme tam i nehody

Zdroj:
koronavirus v česku
V pátek přibylo v Česku 8423 potvrzených případů koronaviru, více než předchozí dva dny. Ve srovnání s minulým pátkem je to ale pokles o 860 případů. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) se nechal pro TN.cz slyšet, že v přímé souvislosti s nákazou zemřelo pouze 30 procent pacientů. V lednu dosud s covidem-19 zemřelo 3372 lidí, což je více než za celý prosinec. Dalších 10 procent pacientů, kteří jsou vedeni ve statistikách nebyla souvislost s koronavirem prokázána vůbec.

Jaký je skutečný počet obětí koronaviru v Česku? Pro Českou republiku se v příštích týdnech sníží dodávka vakcín proti nemoci covid-19.

Po absolvování druhého kola očkování to novinářům v Brně řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Podle něj se proti původním předpokladům sníží dodávka od Pfizeru zhruba o 20 procent.

Ministr zdravotnictví se ale zároveň pro TN.cz nechal slyšet, že v přímé souvislosti s nákazou zemřelo pouze 30 procent pacientů, dalších 10 procent pacientů, kteří jsou vedeni ve statistikách nebyla souvislost s koronavirem prokázána vůbec a jako oběti se počítají také lidé, kteří zemřeli například při autonehodě.

„My vykazujeme každého, kdo zemře i na autonehodu a má covid-19 jako člověka, který zemřel na covid-19,“ řekl Blatný. Podle Blatného by někteří lidé ve statistice úmrtnosti na koronavirus neměli být.

„Z těch, kteří jsou v Česku ve statistikách úmrtí s covidem-19, zemřelo v přímé souvislosti s tímto onemocněním 30 procent. U 10 procent souvislost nebyla prokázaná a u 60 procent je možná nebo pravděpodobná. Tito lidé měli i jiná závažná onemocnění, například nádory,“ tvrdí.

„Právě tuto 60procentní skupinu zkoumá tým expertů pod vedením náměstka Vladimíra Černého. Hlášení úmrtí v souvislosti s covidem-19 není doposud mezinárodně standardizováno. Jistě se jedná o závažné téma,“ dodal.

Související články

Další články