Co by to asi tak mohlo být? Že by se Monika Bagárová (21) chtěla vydat ve šlépějích modelky Petry Němcové (36) a zapomínat svou vlastní řeč? Když teď po nějaké době přijela z New Yorku, tak při rozhovoru bylo poznat, že už dost těžko hledá slova, měla výrazný americký akcent, přesně jak Petra, i když na ni stále ještě nemá. Jenže modelka už tam žije dvacet let, Monika tak tři roky.

To je snad tak hrozné zapamatovat si svou rodnou řeč, kterou se učí odmalička, a místo toho cpát všude angličtinu? Samozřejmě se dá pochopit, že v New Yorku mluví většinou jen jejich řečí, jenže stejně často létá do Čech a přes internet mluví se svou rodinou.

Ale asi si krásky prostě myslí, že je velmi cool dopřát češtině ten americký šmrnc a trošku ji ozvláštnit. Jenže málokdo s tím má pochopení. Vždyť tolik Čechů žije skoro celý život za velkou louží, a když mluví svou rodnou řečí, tak by nikdo nepoznal, že žijí v cizině. Třeba takový Jaromír Jágr (43) či Miloš Forman (83).

Moniko, zamysli se nad sebou, takhle si u nás oblibu vážně nezískáš. Zní to spíš komicky, když přemýšlíš dlouze nad slovy a ještě jim dodáš divný přízvuk. Je to prostě škoda…