Barcelona se v posledních týdnech dostala do problémů. Nejenže se jí nepodařila odveta čtvrtfinále Ligy mistrů, ale také prohospodařila luxusní náskok v ligové tabulce a o titul se ještě musí bát. Tlačí se na ni nejen Atletico, ale do boje o titul chce promluvit také Real. Složitá je i finanční situace, jelikož Barcelona nesehnala velkého sponzora a nemá peníze na nový stadion.

Problémy ovšem nejsou pouze ve výsledcích, ale také mezi vedením a hráči. Neymar neměl na další sezonu platnou smlouvu a Barceloně se nechce upsat za stávajících podmínek. Naopak požaduje pětkrát vyšší mzdu, což by znamenalo, že bude brát stejné peníze jako několikanásobný vítěz Zlatého míče Lionel Messi.

Neymar má velké sebevědomí. Tvrdí o sobě, že je stejně dobrý jako Messi, proto nechce brát méně než Argentinec. Pokud mu klub nevyhoví, tak nemá problém se změnou adresy. Ve světě už o něj projevil zájem třeba slavný Manchester United. „Láká mě změna, protože tu nejsem plně spokojený,“ přiznal nedávno před novináři brazilský reprezentant.

Vedení Barcelony argumentuje tím, že fotbalista nenaplňuje očekávání, a v lásce ho nemají ani fanoušci. Více než 60 % procent z nich by ho dokonce, nejlépe co nejdříve, vidělo hrát v jiném dresu. Informace o Neymarovi a jeho nespokojenosti přinesl britský list The Sun a potvrzují je i španělská média.