Portál lui.cz přišel s velmi zajímavou informací. Kapacity z Filadelfské univerzity daly zase jednou hlavy dohromady a přišly s tvrzením, že gayové mají jiný odér než zbytek lidí, a proto se dokážou identifikovat mezi sebou potem.

Všichni víme, že při volbě partnera je důležitý tělesný zápach. Jednoduše když vám protějšek nevoní, tak z toho asi nic nebude. Na druhou stranu jsou lidé, kteří tvrdí, že na svém současném partnerovi milují hlavně jeho vůni a byl to první faktor, který je na svém partnerovi upoutal.

„Specifický tělesný pach je něčím, co nelze mít plně pod kontrolou, jelikož je ovlivněn také sexuální orientací. Ovšem vyloučit nelze ani opačnou definici – že geny, které jsou zodpovědné za utváření tělesného zápachu, ovlivňují také sexuální orientaci,“ uvádějí vědci.

Na tom, že se gayové dokážou identifikovat podle pachové stopy, není nic zvláštního, ovšem že se poznávají mezi sebou díky pachu zrovna z podpaží, trochu zvláštní už je. Podle vědců existuje něco jako „gaydar“ neboli schopnost rozpoznat gaye od ostatní populace.

Daná studie se zaměřila na principy výběru sexuálních partnerů a její výsledky naznačují, že odér, který vylučují gayové a bisexuální muži z podpaží, je odlišný od toho, který vylučují heterosexuálové.

Toto tvrzení si našlo řadu nadšenců, kteří tvrdí, že je to jednoznačně pravda, ale také na druhé straně jsou tady ti, kteří toto tvrzení razantně odmítají.