Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

To se biomatkám líbit nebude: Miluše Bittnerová devítiměsíční dceru očkuje, jak to jde, chtěla by mnohem víc

Miluše Bittnerová s dcerou
Zdroj: Frekvence 1
+ Dalších 7 fotografií
očkování dětí
Živočišná herečka Miluše Bittnerová (42) už před porodem hlásila, že „nehodlám žrát placentu, kojit na veřejnosti, porod doma je nesmysl a je fajn dítě očkovat“. Kvůli svým slovům rozčílila docela velkou řádku biomatek. Jejich zástup se nyní ale možná ještě znásobí.

Očkování by chtěla víc

Miluše Bittnerová (42) porodila v září krásnou holčičku Betynku, ani hormony a dosud nepoznané mateřské pudy s ní ale nezacloumaly tak, že by změnila své názory.

„Malá je naočkovaná úplně na všechno, co jsme do devíti měsíců mohli očkovat. Skoro mě mrzí, že není těch očkování víc. Nejlépe kdyby existovalo i očkování proti hlupákům a zlým lidem. To by se mi líbilo,“ řekla eXtra.cz Miluše.

Ochrnutí se nebojí

Včeliček pro svou dcerku se nebála přes hrůzostrašné zprávy o ochrnutí dětí po očkování.

„Je to šílené, ale často se přitom neví jistě, jestli je to opravdu kvůli očkování. Proto vláda schválila placení odškodnění, když už se skutečně prokáže, že za tím je očkování. Takových případů je málo. Některé vakcíny se dávají do půl roku, do šesti měsíců se přitom ale mohou projevit různé vážné nemoci, takže není vůbec jisté, co za problémy nakonec může,“ myslí si.

Léčba česnekem

„Já si s dovolením budu raději než diskusím na internetu věřit naší pediatričce. Lidé, co léčí všechno česnekem, nemohou načtením pár ezoterických knížek dohnat skutečné lékařské vzdělání,“ má jasno divadelní a seriálová herečka.

„Sama jsem se letos poprvé rozhodla očkovat na chřipku. Jestli přijde druhá vlna koronaviru a k tomu chřipková epidemie, tak bych byla ráda, kdybych chytla jen jedno z toho. Diskutovala jsem to s lékařem. Jestli to přijde, mohl by to byl problém. Věřím i tomu, že jsme covid-19 zvládli i díky tomu, že jsme proočkovaní, zejména proti tuberkulóze,“ popisuje své názory Bittnerová.

Plenky nevyváří

Biomatky se jí kvůli jejím radikálním názorům vyhýbají, v parcích s ní raději ani nezabředávají do rozhovorů. V jednom s nimi přitom souhlasí.

„Mám bezlepkovou dietu, to přenáším i na malou. A nekupuju jablka z Brazílie, české jablko je pro nás zdravější. Nekupuju ani maso z Polska, koupím si ho radši z farmy z Čech. A obdivuju ty, které vyvářejí plenky. Jsem chaotik, nic nestíhám, bez jednorázových plenek bych to nedala,“ dodala Bittnerová, jejíž slova opět asi zvednou tlak řadě žen.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy