Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

To prase bylo hladové, hájil Zeman kancléře Mynáře, který uspořádal nelegální zabijačku

To prase bylo hladové, hájil Zeman kancléře Mynáře, který uspořádal nelegální zabijačku
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Nelegální zabijačka, kterou v pátek hostil hradní kancléř Vratislav Mynář ve své hospodě v Osvětimanech, není podle Miloše Zemana žádná tragédie. Prezident se snažil na Frekvenci 1 kauzu zlehčovat. Prase podle něj nebylo nemocné, ale hladové, a tak se zabijačka musela uspořádat. Nařízení, že se lidé směji venku pohybovat nanejvýš ve dvou, je přitom stále v platnosti.

Kancléř Vratislav Mynář si udělal ve své hospodě zabijačku. I s ním se jí účastnilo osm lidí, což odporuje aktuálním vládním opatřením. Kvůli koronaviru se lidé směji venku pohybovat pouze po dvou. Výjimku mají mimo jiné rodinní příslušníci. Prase však nepořáželi Mynářovi příbuzní.

Prezident Miloš Zeman nevidí na chování šéfa své kanceláře žádný problém. „Prase nemocné nebylo, prase bylo hladové proto, že penzion je zavřený, takže zbytky potravin, kterými se zvíře krmilo, nejsou a prase by umřelo hlady,” řekl Zeman na Frekvenci 1.

Mynář akci uspořádal bez vědomí krajských hygieniků. Blesku sice tvrdil, že to s nimi konzultoval neoficiální cestou, zaměstnankyně stanice však neměla o ničem tušení.

Vojtěch už to prověřuje

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) už hygienikům zadal, aby se nelegální zabijačkou zabývali.

"V tomto směru jsem už komunikoval s krajskou hygienickou stanicí ve Zlíně, a ta to prověřuje. A samozřejmě pokud nebyl dodržen zákon, tak to bude muset řešit," řekl Vojtěch Českému rozhlasu.

Související články

Další články