Vypadá to spíše jako nějaká postapokalyptická scenérie, nežli něco, kde by měli bydlet lidé. Marseilleská policie a úřady začaly s vyklízením osady, kterou si ve městě zbudovala skupina asi devadesáti romských rodin.

Ty tohle místo opustily ve spěchu během jediné noci a nechaly za sebou vše tak, jak to tam bylo. Romská skupina uprchlíků z Kosova odešla poté, co jim skončilo povolení k pobytu a jedna z rodin byla vyhoštěna. Jednalo se o patnáctiletou Leonardu, kterou úředníci doslova vytáhli ze školního autobusu a spolu s rodinou deportovali zpět do Kosova.

Případ vyvolal ve Francii vlnu nevole a pobouření, lidé se obecně postavili za to, že úředníci měli nechat Leonardu a její rodinu začít nový život ve Francii.

Skoro se tedy zdá, jako by se všech zbylých devadesát rodin postavilo za své vyhoštěné přátele, a v Marseille nechali hotovou spoušť, ať si to tedy frantíci užijí. Zůstalo po nich něco, co vypadá jako obří smetiště, všude ohromné množství rozebraných stánků, poházených vlnitých plechů a opotřebovaných pneumatik.