Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

To není legrace. Dům Winchesterů z nového hororu opravdu stojí

Sídlo rodiny Winchesterů stojí v americké Kalifornii asi 80 kilometrů od San Franciska. Má děsivou historii a díky své legendě a paranormálním jevům bývá označován jako jeden z nejstrašidelnějších domů vůbec. Není divu, že si jeho příběh vybrali filmaři a do kin teď míří horor s všeříkajícím názvem Winchester: Sídlo démonů. Vše nasvědčuje tomu, že film bude jen pro silné povahy. Premiéru u nás bude mít 1. března.

O pušce Winchesterovce se říkalo, že pomohla dobýt Divoký západ. Stejně jako kolty se puška stala jedním ze symbolů Divokého západu a zbrojařské rodině Winchesterů přinesla nekonečné bohatství. A také prokletí. Nedlouho po vynálezci slavné opakovačky zemřela i jeho malá dcera a zarmoucená vdova došla k přesvědčení, že rodina Winchesterů je prokletá duchy lidí, kteří díky pušce zemřeli.

Aby odvrátila další pomstu a odplatu mrtvých, měla začít stavět dům. Dům, který měl sloužit duchům jako útočiště i jako vězení. Sama Lady Winchester se měla stát strážkyní domu koster a duchů, brány pekelné pro jakéhokoliv žijícího Winchestera, na nějž se hněv duchů zaměřil. Pokud chtěla žít, neměla s výstavbou přestat. Dům se proto stavěl nepřetržitě 38 let, ve dne i v noci.

Samotný dům je opravdu šílený, pokoje, chodby, schodiště nedávají smysl a připomínají labyrint. Schody často nikam nevedou, dveře se otevírají do vzduchoprázdna, okna do zdí či do podlahy. Říká se, že jakmile se dělníci dozvěděli o skonu lady Winchester, okamžitě zahodili nářadí a utekli.

Zůstali po nich napůl zatlučené hřebíky a obrovské sídlo plné démonů. Příběh toho, jak dům vznikal a jak vypadá, doplnila i řada nevysvětlitelných jevů a paranormálních úkazů.Dnes je část domu veřejně přístupná a slouží jako turistická atrakce.

Související články

Další články