Fotograf Adrien Broom měl hodně originální nápad. Sám však rozhodně předem netušil, jak náročná bude jeho realizace. Protože si vymyslel scenérie, kterých se museli účastnit mimo různých řemeslníků i pekaři, květináři nebo aranžéři, málem ho finančně celý projekt zruinoval. Nakonec ale přišel s neobyčejnými snímky, které zaujaly celý svět. Většina z nich je totiž bez Photoshopu!

Osm snímků, každý z nich vypráví svůj příběh. Snímky mají být oslavou jednotlivých barev.

Série fotografií ukazuje dívku, která se probudí v bílém pokoji. Všechny barvy totiž zmizely. A tak musí jednotlivou místnost po místnosti a každou barvu samu o sobě objevit, aby skončila svoji pouť v duhovém pokoji, kde jsou všechny barvy zpět.

Jednotlivé scenérie vytvořil Broom ve svém ateliéru a vzhledem k jejich náročnosti se toho společně s ním účastnily desítky pomocníků.

Fotografie jsou v převážné většině bez Photoshopu, někde ale digitální úpravu sám fotograf přiznává. Například na modrém snímku, jehož cílem bylo navodit podmořskou atmosféru, upravoval v počítači vzhled stropu. Nic to ale nemění na faktu, že měl v tu chvíli pro účely této fotografie navezených přes 22 kg písku v ateliéru!

Celý projekt trval rok. Nakonec ho i přes finanční problémy umělec dokončil a došel zaslouženého uznání.