Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

To máme zase ve světě jméno! Romská rodina z Čech okrádala Velkou Británii, přišli si podvodem na 15 milionů korun

Iveta Ferková, Alena Lacková a Jan Lacko podváděli s dávkami na turisty
z východní Evropy a s daněmi. Dohromady okradli státní aparát
o 15 milionů korun. Vše použili na hazard a na nákup luxusních vozů.
Zdroj: reprofoto MailOnline

Dnešní vydání britského serveru Mail Online má pro Čechy velmi nepříjemnou příchuť. Ráno jsme tu psali článek o tom, že americký moderátor se z nás snažil udělat ve svém podvrženém dokumentu zloděje prvního řádu, ale jak se máme s touto pověstí vyrovnat, když jedny z nejčtenějších britských novin přinesou na hlavní straně nahoře případ české romské rodiny, která okradla jejich systém o 15 milionů korun?

Sestry Iveta (32) a Magdalena Ferkovy (33) spolu s jejich tetou Alenou Lackovou (39) a jejím manželem Janem Lackem (29) si neoprávněně připisovali dávky určené pro turisty z východní Evropy, díky kterým si můžete krátit daně.

Romský gang k tomu zneužíval pracující dělníky ze Slovenska, kterým sehnal ubytování a špatně placenou práci, a jejich finanční výpomoc od státu si nechal pro sebe. Jakmile z nich dostali vše, poslali je zpátky domů.

Rodina byla obviněna a vyslechnuta u soudu Nottingham Crown, čelí obžalobě z podvodu a další stání je naplánováno na 4. listopadu.

Související články

Další články