Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

To jste asi nechtěli slyšet: Zabiják z BMW možná ani nepůjde do vězení, podmínka bude zákonná!

Marek Půček zabil včera nad ránem jednadvacetiletou dívku. Je to
neuvěřitelné, ale vyváznout může jenom s podmínkou!
+ Další 2 fotografie

Trestný čin usmrcení z nedbalosti, trestný čin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dost věcí na to, aby Markovi Půčkovi (24), řidiči z černého BMW, který včera nad ránem zabil jednadvacetiletou Marii Č., hrozil úhrnný trest ve výši asi 6 a půl roku.

Problém ale je, že za jednotlivé trestné činy není sazba vyšší než pět let, a proto může v tomto případě nastat, že Marek Půček nakonec vyvázne od soudu jen s dlouholetou podmínkou!

To je ale společensky nepřípustné, pod tlakem veřejnosti a nějaké morální odpovědnosti bude nejen soud, ale zcela jistě státní zastupitelství. Půček navíc nevedl řádný život, již má podmínku za výtržnictví a navíc od nehody utekl.

Jeho následné udání se v tomto případě nedá chápat jako polehčující okolnost, která by mu měla být ku prospěchu, právě proto, že před tím neposkytl umírající dívce první pomoc. A navíc jako „známá firma“ pražského Smíchova nemá dobrou pověst.

Jenom podmínka, se kterou by ale dle zákona vyváznout mohl, se tak jeví jako výsměšná, ovšem všechno závisí na uvážení soudu. Marek bude nejspíš stíhán na svobodě, a ačkoliv jeho přátelé tvrdí, že má pevné vazby na další lidi v zahraničí, do vazby se jej soud (prozatím) vzít nechystá.

Mohlo by vás zajímat

Další články