Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

To jsou ony! Tyto československé bojovnice dobývají svět MMA

MMA zápasnice.
Zdroj: Archiv Oktagon MMA
+ Dalších 8 fotografií
oktagon
To jsou ony! Dvě české a jedna slovenská MMA zápasnice, které svedou v dnešním turnaji Oktagon 21 boj o vítězství a životní odkaz. Tyhle ženy se nebojí postavit do klece a porvat se se soupeřkou až na krev. Česko i Slovensko mají to štěstí, že se mohou pyšnit těmito kvalitními, úspěšnými a ambiciózními zápasnicemi. Jedna z nich dokonce dosáhla vrcholu a jako jediná Češka doposud se probojovala až do nejprestižnější světové soutěže smíšeného bojového umění UFC, a další nezastavitelné a talentované bojovnice za stejným cílem míří.

Pokud si myslíte, že bojové sporty patří pouze do světa mužů, pak vás tyhle ženy vyvedou z omylu. Boj těchto žen můžete navíc spatřit dnes na vlastní oči, o vítězství se poperou v prestižním turnaji Oktagon 21

Lucie Pudilová (26)

Lucie Pudilová je první česká bojovnice, která se dokázala probojovat až do nejprestižnější soutěže smíšených bojových sportů UFC, kde bojovala od roku 2017 do 2020.

Lucie se rozhodla pro spolupráci s největší česko-slovenskou organizací bojových sportů Oktagon MMA, díky kterému si dnes večer může v Oktagonu 21 vybojovat jubilejní, desáté vítězství. Po nedávném úspěchu a návratu zpět na stranu vítězů ji čeká velká výzva, a to zdolat polskou trojku Martu Waliczek, v jejíž vítězství věří celé Polsko.

Tereza Bledá (18)

Vycházející hvězda, talentovaná a nezastavitelná Tereza Bledá je považovaná za profesionální bojovnici, která se postupně probojovává až na vrchol. Ve svých osmnácti letech dokázala porazit ty nejzkušenější zápasnice včetně Lucie Pudilové, zkušené Francouzky Marie Liseau či Magdu Šormovou.

V dnešním turnaji Oktagon 21 se nezastavitelné Tereze Bledé postaví Polka Judyta "Judi" Rymarzak.

Lucia "Silent Killer" Szabová (22)

Další vycházející hvězda Lucia Szabová je na Slovensku považována za zápasovou jedničku. Ve čtvrtém ročníku Oktagon Výzvy se stala šampionkou a v turnaji Oktagon Underground 6 dokázala porazit zkušenou zápasnici Lucii Krajčovič, čímž její hvězda stoupla.

V dnešním turnaji se pustí do boje s marockou bojovnicí Rizlen Zouak.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy