Hodně lidí o ní rádo s ironií v hlase mluví, ale nahlas si netroufnou natvrdo říct, zdali skutečně existuje. Ano, růžová mafie, jejíž sestava se vyslovuje jen šeptem a s největší obezřetností, protože co si budeme povídat, tato organizace doopravdy funguje a její všemocná chapadla tahají za nitky českého šoubyznysu a médií. Kdo jsou její klíčoví kmotři? A kdo je kmotr nejkmotrovatější?

7. místo – Zdeněk Troška

Mimořádně talentovaný režisér pohádek se kdysi dal i na žánr superprimitivní komedie, na který bohužel u nás chodí tolik lidí, že se z Trošky stal doslova vyhledávač talentů, který je schopen zařídit takřka cokoliv. Když Lucce Vondrajdě hrozilo, že pro nedostatek talentu skončí ve Slavíkovi nejen za Samaritánkou z Otvovic, ale i za Prsaticí z Polska, obsadil ji Troška do Babovřesk a Farna doteď přemýšlí, kde Lucina vzala o třicet tisíc hlasů navíc. Z neherce Mirka Šimůnka (35) udělal hvězdičku, která kvůli tvrdě vydřené roli prince už deset let úspěšně objíždí diskotéky. Za film dostává i statisíce a jeho štáby jsou proslulé tím, že heterosexuál v nich není nikdo, rejžou počínaje a klapkou (klapákem) konče.

6. místo – Petr Lesák

Bývalý veřejnoprávní hlasatel se stal úspěšným producentem komerčních pořadů. Král product placementu a dumpingových cen, za které uměl na koleni vyrobit libovolnou show, v době, kdy byl oblíbencem TV Prima, doslova řídil kariéry nastupujících celebrit a byl to on, kdo rozhodoval o tom, kdo bude a nebude v Top Staru a dalších sledovaných pořadech. V lednu prodal svou Real TV magnátu Jaromíru Soukupovi, pro kterého dál pracuje jako hlasatel a především de facto ředitel programu TV Barrandov. Vlivný zákulisní hráč si stále udržuje jistou moc i mimo tuto televizi a není dobré si ho rozkmotřit.

5. místo – Robert Vano

V době, kdy je fotografem každý nazdárek s digitálním fotoaparátem, si Slovák Vano, žijící trvale v Praze, udržuje mimořádnou prestiž. Působil v New Yorku, Paříži a Milánu a sedm let byl uměleckým ředitelem české mutace Elle. Na české gay scéně jako model neznamenáte nic, pokud vás dosud nefotil právě Robert. Gay portál Colour Planet Vana dokonce před čtyřmi lety vyhlásil jako jednoho z nejvlivnějších gayů v České republice vůbec!

4. místo – Jaro Slávik

Slovenský gaypornoherec se dokázal z podržtašky ve slovenské produkční firmě vypracovat na post významné postavy česko-slovenské mediální gay scény. Umným spojením bájné výmluvnosti a bezskrupulóznosti s fiktivní story a blízkým přátelstvím skoro s každým, kdo v Hollywoodu něco znamená, si mnoho lidí u nás i v SR myslí, že Slávik je nějak důležitý či že je dokonce celebritou, čehož sám hlavní aktér skvěle využívá zejména v produkční práci a intimním životě. Post porotce talentové show mu navíc otevřel dveře k opravdovým celebritám, které jej sice berou jako nutné zlo, ale respektují ho. Fikaným kamarádšoftem se stínovou programovou ředitelkou Primy Gabrielou Partyšovou si navíc zajistil takřka nesmrtelnost.

3. místo – Petr Macek

Bývalá dlouholetá novinářská hvězda vydavatelství Ringier a jeho klevetníků Blesk a Aha! a úspěšný spisovatel hereckých memoárů (naposledy o Ivě Janžurové), ve kterých odhalil mnohá tajemství. Několik let rozhodoval o tom, kdo bude slavný a kdo ne. Je velmi dobrým přítelem řady tuzemských celebrit a ukáže-li na vás Petr Macek palcem dolů, pak jste od Aše po Podkarpatskou Rus v šoubyznysu vyřízeni. Jen díky němu se svět nikdy nedozvěděl o bumbání Dády Patrasové či homosexualitě Václava Moravce, ano, tak mocné jeho růžové chapadlo je. Dnes pracuje jako šéfredaktor nováckého Prásku! a prý ve struktuře TV Nova pošilhává ještě výš. Jednou by měl v růžové mafii nahradit samotného Kmotra, za jehož nástupce a korunního prince je už dnes považován.

2. místo – Janis Sidovský

Životní partner zpěváka Pavla Vítka patří k nejvlivnějším manažerům v českém šoubyznysu už patnáct let. Jeho agentura Sidovsky Management měla vynikající renomé a jím organizované eventy vysokou úroveň. Nemá za sebou snad jediný manažerský průšvih a on sám je hlavním hnacím motorem kariéry jeho partnera. Jeho éra na TV Barrandov byla zatím tím nejlepším, co tato televize předvedla. Sidovský je vlivný zákulisní hráč, který zařídí prakticky cokoliv a ukecá kohokoli k čemukoliv a ještě to dobře mediálně vykomunikuje. Kdekdo z něj má respekt, nikdo si to s ním nesmí rozházet, v souboji s ním nakonec vyměkl úplně každý, začínající celebrita nemá bez porady s ním prakticky šanci na úspěch. Jediný Mackův budoucí konkurent v boji o vedení celé organizace!

And the winner is – Václav Moravec

Největší moderátorské eso v rukávu veřejnoprávní televize je tak strašlivě vlivným gayem, že dokonce zařídil, aby se o něm nikdy jako o gayovi nemluvilo. Kultivovaný projev, dokonalá příprava a znalost prostředí z něj dělají personu, která může de facto ovlivňovat veřejné mínění. Jeho show Otázky Václava Moravce je přes tisíce vyjících vlků devátým rokem nejrespektovanějším publicistickým pořadem u nás a sám Moravec jedním z nejlépe placených lidí v našich veřejnoprávních médiích. Svůj osobní život důsledně tají, dlouho se mluvilo o tom, že bydlí ve stejném vchodě jako bývalý ministr spravedlnosti a budoucí šéf ODS Jiří Pospíšil, ale to se, především díky jeho vlivu, nikdy nepotvrdilo. Jeho pozice je naprosto neotřesitelná a nikdo o ni ani neusiluje, vždyť stačí, aby na vás ukázal, a v tu chvíli jste nepřítelem celé pink Cosa Nostry v Česku a můžete si balit čemodan, nebo se jít rovnou oběsit. Gratulujeme a doufáme, že jsme nepropálili nic, kvůli čemuž by nám někdo vypálil redakci Molotovovým koktejlem.