Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

TO JE ZMĚNA! Máte rádi Mirečka z Básníků? Vendulu utěšitelku vyměnil za sexy Afričanku!

Zdroj: archiv M. Kutilové, FDB.cz
+ Dalších 6 fotografií
Mireček z Básníků miloval české holky a pivo. Jenže Vendulku Utěšitelku nakonec vyměnil za život v Africe. Nyní má velkou rodinu a je z něj už dědeček. Josepha Dielleho navštívila v Kongu novinářka Markéta Kutilová.

Česká novinářka Markéta Kutilová se vypravila do afrického Konga, aby tam pátrala po člověku, který hrál Mirečka. A našla ho!

Joseph Dielle se v Československu naposledy objevil v roce 1987 při natáčení třetího dílu Básníků. Pak zmizel v Kongu a čekal, kdy ho Češi zase objeví.

Mireček dnes žije v městě Point Noire na pobřeží Atlantiku a pracuje pro televizní společnost DVS plus. „Nejsem majitel, byl to můj nápad, ale investorem je někdo jiný. Zatím nemáme celostátní pokrytí, ale i tak jsme dost úspěšní. Hodně seriálů a filmů přebíráme z Ameriky, ale i z Evropy, hlavně z Francie,“ sdělil Kutilové Dielle.

V rozhovoru, který vyšel na xman.cz, si Dielle postěžoval, že vzpomínky na Básníky mu vzala válka. „Měl jsem jednu videokazetu, ale během občanské války v devadesátých letech byl náš dům vyrabován a já jsem o všechno přišel. Moc bych chtěl ty filmy zase mít,“ přiznává Joseph. Česky prý už zapomněl, už je to dávno. Ale slova jako slivovice, holky nebo pivo si pamatuje pořád – více o Mirečkovi najdete ZDE.

Jeho manželka Josefína nevěří, že má doma filmovou hvězdu. Manžel jí přiznal, že před lety v Evropě něco natočil, ale že Mireček je fenoménem, zatajil. „Kdysi mi o tom muž říkal, ale nikdy bych nevěřila, že si ho tam u vás ještě někdo pamatuje,“ říká energická Josefína a načíná si k rozhovoru s Kutilovou pivo značky Heineken.

Je vidět, že Mirečkovi udělala návštěva z Česka velkou radost. Ještě vzpomíná, jak v Československu bylo k dostání kvalitní zboží a běží pro koženou tašku. „Tu mám od vás, je moje nejmilejší a taky nejlepší kvalita, podívejte, dvacet let a jaká je pořád krásná,“ zvedá tašku nad hlavu a ukazuje ji celé rodině.

Joseph by se rád do Česka zase podíval. Jako vzpomínka na natáčení kultovní komedie mu zbyla jen jedna taška a sedm fotek…

Související články

Další články