Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To je tedy gól! Petici na deportování Justina Biebera do Kanady podepsalo přes 100 tisíc lidí, což znamená, že se jí vážně musí zabývat Bílý dům!

Přestane se brzy usmívat?

Ve Spojených státech amerických mají velmi pokročilou demokracii, kde platí jistá pravidla. Například když nějakou petici podepíše více než 100 tisíc lidí, musí se jí vážně zabývat prezidentský úřad v Bílém domě. Barack Obama sice řeší spoustu věcí, ale teď mu do pracovní náplně přibude ještě jedna – bude Amerika deportovat Justina Biebera zpátky do Kanady kvůli tomu, že v USA neustále porušuje nějaké zákony?

Na oficiálních stránkách Bílého domu byla po prvním zatčení Justina Biebera spuštěna petice požadující jeho deportování do jeho rodné Kanady. V textu petice stojí: „Rádi bychom, aby nebezpečně se chovající a drogy užívající Justin Bieber byl deportován a byla zrušena jeho zelená karta. Nejenže ohrožuje bezpečnost našich obyvatel, ale je také špatným příkladem pro mladé lidi.“ V současnosti má tato petice neuvěřitelných 176 tisíc podpisů.

Bílý dům tedy na ni teď musí nějak oficiálně reagovat, což ale může nějakou dobu trvat – týdny, klidně i měsíce. Jde ale o vážnou věc, kterou se zabývá dokonce i seriózní tisk jako Washington Post. Američané mají své petice rádi.

Milovníci Justina Biebera mezitím mohou podepsat petici, aby nebyl deportován. Ale mají co dělat. Ta má totiž zatím pouhých 2800 podpisů…

Související články

Další články