Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

To je smůla: V mrakodrapu nejdou výtahy, milionáři musejí do svých luxusních bytů vylézt 96 pater pěšky

Zdroj: profimedia.cz

I v nejvyšší obytné budově na světě může dojít k nečekaným technickým problémům. Majitelé luxusních apartmánů v takzvané Princess Tower jsou kvůli dočasnému odstavení výtahů nuceni chodit po schodech. Zejména obyvatelé nejvyšších pater se tak pořádně zapotí (pro představu - horní plošina Petřínské rozhledny se nachází ve výšce pouhých 55 metrů a vede na ní cca 300 schodů).

V dubajském mrakodrapu, který měří úctyhodných 414 metrů, přestalo všech 8 výtahů fungovat už minulý týden. Britové – kteří tvoří významnou část nájemníků – tuto zprávu přijali se svým pověstným klidem a vytáhli ze skříní vycházkové hole. Oproti tomu bohatí Arabové jsou rozčilení mnohem víc a stěžují si, že schodiště jsou příliš příkrá.

"Přišel jsem po náročném dni domů a bylo mi řečeno, že budu muset do svého bytu v 78. patře šlapat pěšky. Tak jsem raději šel spát do hotelu," prohlásil nakvašeně jeden z nájemníků.

Nezáviděníhodnou situaci podle dostupných informací způsobila voda unikající z požárního hadicového systému, která se dostala do výtahových šachet. Nelze se tak co divit, že místním řemeslníkům (zvyklým řešit spíš problémy zapříčiněné všudypřítomným pískem) se závadu stále nedaří opravit.

Připomeňme, že Princess Tower byla dokončena v září loňského roku a nachází se v ní celkem 763 apartmánů. Denní nájemné činí v přepočtu 4200 Kč. Budete-li si chtít pořídit do osobního vlastnictví například ateliérový byt, připravte si minimálně 60 milionů Kč – a modlete se, aby jezdily výtahy.

Související články

Další články