Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To je skvost! 4 fotografie z podvodní restaurace na Maledivách, kde vám nad hlavou plují žraloci

Originální skleněná restaurace má kapacitu 14 osob.
Zdroj: profimedia.cz

Pokud budete mít v dohledné době cestu na Maledivy, rozhodně navštivte pětihvězdičkový resort Conrad Maldives Rangali Island – respektive jeho unikátní restauraci nacházející se pět metrů pod hladinou Indického oceánu.

Tato restaurace má tvar obrovského půlválce a její strop i stěny jsou ze skla. Díky tomu – a křišťálově průzračné vodě – je v ní tak jasno, že hosté i zaměstnanci musí povinně nosit sluneční brýle.

Jakmile se usadíte za jeden z dřevěných stolků, naskytne se vám nádherný výhled na korálový útes kypící životem. Zatímco si budete vychutnávat vybrané jídlo a pití, ve vaší těsné blízkosti budou proplouvat žraloci, rejnoci, mořské želvy a další pozoruhodní tvorové.

Nelze se co divit, že Ithaa – což v maledivském jazyce Dihevi znamená „matka perel“ – byla letos listem New York Daily News vyhlášena nejkrásnější restaurací na světě.

„Architektura Ithaa je inspirována obyčejným akváriem. Ani interiér není nějak luxusní. Šlo nám především o to, aby se návštěvníci mohli kochat krásami podmořského světa, aniž by se museli namočit,“ uvedl tiskový mluvčí Conrad Maldives Rangali Island.

Související články

Další články