Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To je podoba! Táta Zdeňka Pohlreicha byl borec, ve filmu si zahrál sám sebe

Zdeněk Pohlreich a jeho otec ve filmu z roku 1981
Zdroj: reprofoto Pozor, vizita!, SaSaZu
+ Dalších 9 fotografií
Zdeněk Pohlreich (61) je dnes už celorepublikovou celebritou, v médiích se ale už za bývalého režimu objevoval i jeho táta, kterého před šesti lety pohřbil. Otec uznávaného šéfkuchaře byl při tom, když Rudolf Hrušínský (†73) při jednom natáčení dělal v roli opilce binec v putyce!

Tuhle perličku ze života kuchařské celebrity doteď nikdo nevěděl, řekl ji sám Zdeněk jen tak mezi řečí v posledním díle končící show Ano, šéfe. „Já jsem v Hostivaři pečenej, vařenej. Můj tatínek měl na hostivařském nádraží hospodu. Byl to vlastně první z herců v naší rodině. Hrál ve filmu, kterej se jmenuje Pozor, vizita! Hrál tam sám sebe,“ pochlubil se Pohlreich.

Stejný výraz v tváři

A skutečně: ve snímku uteče postava Rudolfa Hrušínského ze špitálu do knajpy, cpe tam do štamgastů povídačky o zážitcích z ciziny, nakonec se s nimi serve a přijedou ho sebrat lapiduši, protože je infekční. Ve scéně jsou dva pinglové: jednoho hraje Vlastimil Bedrna (mimochodem se dožil stejného věku, jako táta Zdeňka Pohlreicha), jenž běhá s pivem a kořalkou po place, druhý hostinský stojí za pípou a točí pivo.

A právě jeho tvář prozrazuje, že jde o tátu současné televizní hvězdy. Stejný zarputilý výraz, stejná kštice, kterou Zdeněk podědil, i když tatínek měl víc vlasů v koutech. Ve filmu je vlastně jen pár vteřin a neměl šanci ukázat skoro nic ze svého bohatého hereckého rejstříku, ale pro rodinu musel být v té době hrdina.

Vtipy má od táty

Pohlreich (61) již před časem prozradil, že vtipné hlášky, kterých sypal z rukávu stovky, podědil od svého tatínka. I to, jak vnímal život.

„Otec zemřel v 89 letech a pořád si ho pamatuji, že i když byl všelijak nemocný, tak měl pozitivní přístup a bral ty věci s humorem. Takže se snažím o podobné věci. Byl hodně vtipný a uměl říct spoustu dobrých vtipů i na stará kolena,“ řekl iDnes před pár lety šéf.

Byli kamarádi

S otcem měl nejlepší vztah až v dospělosti, pořádně se začali bavit teprve po Zdeňkových pětatřicátých narozeninách. Prý měli spíš vztah jako dva kamarádi než coby otec se synem.

Podle některých informací jeho tatínek uměl i dobře vařit a také maminka pracovala v pohostinství. Jeho rodina také provozovala restauraci na Střeleckém ostrově v Praze, už za jeho babičky v ní měli vařit Zdeňkovi předci. Strýc zase prý vedl restauraci U Topolu, kam Pohlreich nastoupil po návratu z vojny.

Související články

Další články