Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

To je pecka: Muž, který přistál na Měsíci, bude v Praze! Přiveze s sebou artefakty z kosmické agentury NASA

Charles Duke jako 10. člověk na Měsíci.
Zdroj: koláž eXtra.cz
Chcete se potkat s mužem, který stál na Měsíci? Chcete vidět Měsíc na vlastní oči? Již tento čtvrtek bude otevřena výstava Brána do vesmíru v pražských Holešovicích!

Unikátní výstava, jejíž vznik a fungování zaštiťuje americká organizace NASA, otevře své brány ve čtvrtek 12. 3. 2015. Výstava se zaměřuje na nejzásadnější události a okamžiky v oblasti kosmonautiky a dobývání vesmíru. Svým rozsahem a obsáhlostí nemá výstava v České republice obdoby – nic většího zde nebylo nikdy k vidění.

Do Prahy přiletí výstavu slavnostně otevřít americký kosmonaut Charles Duke, jenž v roce 1972 úspěšně přistál s posádkou letu Apollo 16 na Měsíci. Charles Duke se tak stal desátým člověkem v historii, který kdy na Měsíc vstoupil. Sice dnes už není tak mladý a krásný, nicméně šarm kosmonauta a punc člověka, co stál na Měsíci, stále má.

Právě Duke slavnostně otevře výstavu Gateway to Space. Mezi nejzajímavější exponáty, které budou v prostorách Křižíkových pavilonů na pražském Výstavišti Holešovice k vidění, patří skutečný kámen z Měsíce, který na Zemi dopravila posádka kosmické lodi Apollo 15, skafandry legendárních kosmonautů, lunární vozítko Rover, část orbitální stanice MIR, část orbitální stanice ISS, autentický simulátor pilotní kabiny raketoplánu, mnoho interaktivních exponátů pocházejících z výcvikových středisek NASA a mnoho mnoho dalšího.

Na výstavě budou do 28. června k vidění zajímavé artefakty pocházející ze sbírek americké kosmické agentury NASA i z dob sovětské éry.

Milujete vesmír? Pozorujete po letních večerech hvězdy a přestavujete si, jaké to je tam nahoře? Pak nesmíte na Gateway to Space chybět!

Související články

Další články