Momentálně je tento bojovník za Islámský stát nejhledanějším mužem světa! Ví se, že přiměl přes tisíc mladíků, aby se připojili k teroristické organizaci, včetně svého teprve třináctiletého bratra Yunise.

Abaaoud se měl v lednu nacházet v Řecku a nyní má být zpět v Sýrii. Stále utíká před spravedlností. Je více než pravděpodobné, že se podílel na pátečním krvavém masakru v Paříži a taky na srpnovém útoku na rychlovlak, který jel z Amsterdamu do Paříže. Tehdy naštěstí útok zastavili odvážní cestující. Abaaoudovi se podařilo utéct.

Francouzská policie uvedla, že plánoval páteční útok ze své základny v Sýrii s pomocí belgických a francouzských džihádistů. Tento terorista pochází z bruselské čtvrti Molenbeek. Pravidelně se objevoval na videích islámského státu. Minulý rok v březnu řídil na videu auto, které za sebou vláčelo ulicemi čtyři mrtvé muže. Když se belgické policii podařilo zlikvidovat jeho teroristickou buňku a pozatýkala 13 lidí, Abdelhamidovi se povedlo zmizet ze země.

Německá televizní stanice RTL přišla se zjištěním, že se Abaaoud ukrýval pravděpodobně v Řecku nebo v Turecku. Momentálně by se měl nacházet v Sýrii.

Dnes ráno policie ve snaze najít Salaha Abdeslama zahájila masivní, protiteroristický nájezd na belgický Molenbeek. Jedná se o čtvrť, kterou nazývají hlavním teroristickým centrem. Salah je jedním ze tří „pokrevních bratrů“ Abdeslamů.

Přestože byl Salah krátce zadržen na belgických hranicích s Francií, policie jej trestuhodně propustila. Bratr Salaha Ibrahim je jedním ze sedmi teroristů, kteří se dobrovolně odpálili. Mohammed, poslední ze tří sourozenců, je momentálně ve vazbě. Zatčen byl včera v Bruselu.

Dnes ráno se podařilo policii identifikovat další sebevražedné atentátníky, kteří se nechali vyhodit do vzduchu s divadlem Bataclan. Jde o Samyho Aminoura a Omara Ismaëla Mostefa.