Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

To je muž obviněný ze znásilnění dívky (16) na Litoměřicku: Co o něm již víme?

Zdroj: TV Nova
nová fakta
I když je podezřelý zadržen, stále s policií nekomunikuje. České úřady ale již dokázaly získat nové informace. Muž, kterého policie zatkla v úterý krátce po tom, co měl v obci Lukavec na Litoměřicku znásilnit dívku (16), údajně žádal v roce 2017 v Německu o azyl. Podle informací MF DNES je mužem Abdallah Diallo, který pochází z Libye nebo Mali. Má mu být 29 let.

Už je známo jméno podezřelého a věk se odhaduje na 30 let Informují o tom novinky.cz s tím, že nápomocná ke zjištění totožnosti muže byla především fotografie z databáze žadatelů o azyl v Německu. České úřady zjistily, že žádat měl podezřelý muž o azyl v roce 2017, avšak bez úspěchu.

"Ke ztotožnění vedly ještě další informace, které nelze vzhledem k vyšetřování sdělit," uvedla ve čtvrtek žalobkyně. Po zamítnutí azylu v Německu prý bylo muži vydáno tzv. vízum pro strpění, což znamená, že se muž musí po dobu tohoto opatření hlásit německým úřadům. Policie nyní zjišťuje, jak podezřelý podmínky dodržoval a jak postupovaly německé úřady. Státní zástupkyně Kateřina Doušová jen potvrdila, že podezřelý zatím z Německa vyhoštěn nebyl.

To, že je muž Afričan, odhadují podle jeho vzhledu, ani to však není potvrzené. Přesný původ muže se zatím zjišťuje, uvedla Doušová.

Podezřelý v úterý znásilnil dívku (16) v obci Lukavec na Litoměřicku. Čin se odehrál na poli v dopoledních hodinách a muž byl zadržen krátce potom. Záběry od soudu, který rozhodoval o vazbě, přinesl web TN.cz. Muž na sobě nenechal znát emoce. S vyšetřovateli nespolupracuje a odmítá mluvit.

Související články

Další články