Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To je krása: 5 fotografií města, ve kterém je stále rok 1955

Vítejte v Elgin Parku – městě, kde se zastavil čas!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie

Také se vám občas stýská po časech vašeho dětství? Americký fotograf Michael Paul Smith to vyřešil jednoduše – vyrobil si model města z padesátých let minulého století.

Městečko Elgin Park je propracované do těch nejmenších detailů – na ulicích jsou zaparkované klasické Cadillacy s „ocasními ploutvemi“, v místní kavárně si kromě studených a teplých nápojů můžete dopřát i vybrané pochutiny a celkový dojem potrhují všudypřítomné stromy a keře. Není se co divit, když Michael se jeho výstavbě věnuje už celých 25 let.

Pomocí speciálního miniaturního fotoaparátu Michael v Elgin Parku pořizuje snímky, které už oklamaly nejednoho člověka. Nejsou však na nich žádní lidé – pouze osobní či nákladní automobily.

„Chtěl jsem, aby se diváci sami mohli ponořit do scény… vytvořit náladu, něco známého jejich mysli,“ vysvětluje Michael, který se narodil roku 1950 v Pensylvánii.

Zajímavé je, že Michael nemá ani vlastní dílnu. Své úžasné modely vytváří na kuchyňském stole pomocí nože, brusného bloku, pravítka a dalších ručních nástrojů. Neoblíbil si ani Photoshop. „Fotografie prakticky neupravuji. Jen občas z nich odstraním nežádoucí artefakty nebo je obarvím, aby vypadaly staře,“ říká talentovaný umělec. Inu, kdo umí, ten umí…

Související články

Další články