Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

To je jízda! Český miliardář Passer to na německé dálnici rozpálil až na 417 km/h

Radim Passer: Český miliardář to roztočil na německé dálnici
Zdroj: Wikimedia Commons/Repro YouTube/Koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
rychlá jízda

Pořádnou jízdu zažil v německu český miliardář Radim Passer. na tamní dálnici testoval svůj vůz Bugatti Chiron mezi Berlínem a Hannoverem. Při jízdě dosáhl rychlosti až 417 km/h. Video z jízdy pak umístil na YouTube.

Podnikatel a miliardář Radim Passer je známý svou zálibou v rychlých vozech. V červenci minulého roku se rozhodl vyzkoušet, co vytáhne z jeho vozu Bugatti Chiron. Na německé dálnici mezi Berlínem a Hannoverem ze sporťáku nakonec podle německého serveru Focus dostal 417 km/h. Video z jízdy umístil na platformu YouTube.

Není to poprvé, co se zde český miliardář proháněl rychlými auty. V roce 2015 v Německu testoval svůj vůz Bugatti Veyron, přičemž tehdy dosáhl rychlost 402,5 km/h. Německé dálnice jsou známé tím, že zde neplatí rychlostní limity. Navíc jsou povětšinou kvalitní a tudíž vhodné pro rychlou jízdu. Pro svoji testovací jízdu si vybral čas v neděli ráno, kdy na dálnici není příliš velký provoz.

"Přeji hezký den," napsal řidičům, které předjel

Pro řidiče vozů, které Passer předjel si navíc podle záběrů z videa připravil na zadním skle vzkaz „Přeji hezký den.“ Vůz Bugatti Veyron disponuje zrychlením z nuly na 100 km/h za 2,4 sekundy. Maximální rychlost vozu je limitovaná na 420 km/h, pro jejího dosažení je potřeba speciálního klíče..

Radim Passer je podle žebříčku časopisu Forbes 33. nejbohatším Čechem. Jeho majetek Forbes odhaduje na šest miliard korun. Passer podniká v oblasti realit. Po úmrtí svého syna Maxe krátce po narození se Passer obrátil na víru.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy