Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

To je hrůza: Vzácná nemoc znetvořila muži obličej k nepoznání! Na tváři mu chybí tuk a má těžkou cukrovku

Tom Staniford
Zdroj: Facebook.com

Tom Staniford (23) z Velké Británie měl velké plány. Jako aktivní cyklista plánoval spoustu závodů, ale do cesty mu vstoupila vážná nemoc. Mladíkovi se přestal v obličeji a na nohách usazovat veškerý tuk a každý pád z kola by pro něj představoval nesnesitelné utrpení.

Tomovi byl diagnostikován MDP syndrom, což je vzácná genetická mutace, která byla rozpoznána zatím jen u osmi lidí na celém světě. Vzhledem k tomu, že kolem končetin chybí tuk, musí si Tom vytrpět obrovské bolesti nohou, pozor si také musí dát na jakýkoliv pád. Jeho kosti jsou velmi křehké a při sebemenším nárazu se mohou zlomit. U tohoto onemocnění je také paradoxní, že se v krvi vyskytuje obrovské množství tuku. Kvůli tomu u postižených vzniká silná cukrovka. Staniforda už sužuje diabetes druhého typu. Navíc se mu zhoršil sluch, takže musí používat naslouchátko.

„Myslím, že není až tak důležité jaký syndrom může za moje příznaky. Je ale uklidňující vědět, že existují lidé se stejným postižením a mohou vést normální život,“ řekl deníku Daily Mail Staniford.

Jeho snem je zúčastnit se paralympiády v roce 2016, která se bude konat v brazilském Riu de Janeiru.

Související články

Další články