Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

To je bestie z Ansbachu! Islamista se odpálil před vinárnou. Němci ostře kritizuji Angelu Merkel

Angela Merkel pozvala do Německa tisíce uprchlíků, kteří nyní zabíjejí.
Zdroj: twitter.com/profimedia.cz
Tak tohle je ta bestie, která se v bavorském Ansbachu odpálila před vinárnou! Mohammad Daleel se chtěl vyhodit do povětří nejdříve na festivalu, kam ho ale naštěstí nepustili, a tak šel o dům dál. Zabil sebe a 12 dalších lidí zranil. Obětí ale mohlo být mnohem víc.

Na internetu se objevila první fotografie 27letého útočníka Mohammada Daleela, který se v noci na pondělí odpálil v bavorském Ansbachu. Podle videa, které našli policisté v jeho mobilu, přísahal věrnost Islámskému státu.

Ve videu upozornil Západ na to, že pro něj skončily pokojné časy. Dopředu dokonce popsal svůj útok a varoval, že přijdou horší časy a budou explodovat nálože. Obličej má ale zahalen černým hadrem. „Tuto operaci provedu s výbušným zařízením, ale příště to budou bomby. Německému lidu vzkazuje: Zabíjí vás kroky vašeho vedení. Islámský stát tuto válku nezačal,“ řekl terorista. Později dodává, že spojenecká letadla v Sýrii a Iráku při náletech nerozlišují, jestli zasáhnou ženy, muže nebo děti.

Jeho cílem bylo hlavně zabít co nejvíce lidí na hudebním festivalu, naštěstí ho tam ochranka nepustila. Tak šel kousek dál a odpálil se před vinárnou. Zabil sám sebe a dalších 12 lidí zranil, z toho 3 jsou ve velmi vážném stavu. Jak policie potvrdila, šlo o 27letého uprchlíka ze Sýrie, který přišel do Německa před dvěma lety a žádal o azyl. Ten ale nedostal a měl být vyhoštěn do Bulharska.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann je rozhořčen a žádá zpřísnění kontrol přicházejících uprchlíků a důslednější deportace těch migrantů, kteří se dopustí v Německu trestného činu. Zároveň vyzval, aby se posílily policejní hlídky v ulicích.

Angela Merkel tak má velký problém a za uprchlíky je kritizována ze všech stran. Kdyby je houfně do země nezvala, nemusely by se dít takové tragédie. „Politika otevřených dveří nesmí pokračovat,“ citovala Herrmanna agentura DPA. Běženci by se podle něj měli identifikovat a jinak by neměli být vpuštěni do země. Jak se k tomu postaví samotná mocná Angela Merkel, je otázkou. Ale už by to měla co nejdřív zastavit!

Související články

Další články