Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

TO JE ALE FEŠÁK! Otík z komedie Vesničko má středisková vyspěl v pěkného chlapa!

Otík se velmi změnil!
Zdroj: Facebook.com
+ Další 2 fotografie
Všichni si ho pamatujeme jako zaostalého troubu z komedie Vesničko má středisková. Jenže Otík je ve skutečnosti dost velký fešák. Nevěříte? Tak se podívejte na jeho snímky do naší fotogalerie.

Naivní a zpomalený Otík, kterého si zahrál maďarský herec János Bán v československé filmové komedii Vesničko má středisková, si získal srdce každého citlivého diváka.

Ostatně hláška „Po žních k Turkovi“ se hojně používá mezi lidmi dodnes. Jak ale třicet let po natočení komedie filmový Otík vypadá? Je z něj sexy chlapík!

János Bán, pravé jméno maďarského herce, kterého v roce 1985 proslavila postava Otíka ve slavném filmu Jiřího Menzela (77) Vesničko má středisková, jenž získal nominaci na Oscara. Příběh mentálně zaostalého chlapce Otíka z vesnice, který pracuje jako závozník, viděl snad úplně každý. Ti starší z nás jistě i vícekrát. Bánovi se tehdy díky roli změnil život, stala se z něj herecká hvězda se spoustou pracovních nabídek.

János je stálým členem divadla Katona József Színház v Budapešti a na tamní univerzitě přednáší herectví. Vyhledávaný filmový, ale i divadelní herec neměl tehdy příliš lichotivý vzhled, ostatně proto také roli Otíka získal.

Dnes je z něj ale šedesátiletý štramák. Bán vypadá opravdu výborně! Dokonce i na natáčení, které se uskutečnilo před třiceti lety, velmi rád vzpomíná. „Za nejkrásnější věc považuji to, že mne čeští a slovenští herci přijali mezi sebe nejen jako kolegu, ale také jako kamaráda. Toho si i s odstupem času nesmírně vážím," sdělil kdysi novinářům.

Související články

Další články