Hrdinka z věhlasného dokumentu začala s heroinem ve svých patnácti letech. Stačilo pár dávek a droga ji svázala ke každodennímu užívání. Sehnat dávku bylo pro ni přednější než cokoli jiného. Její závislost se prohlubovala, až se stala potřebou, kterou musí splnit každý den.

„Pokud bychom počítali, že v době, kdy jsme spolu točily, svěřila se, že dávka pro jednoho je tisíc korun na den, tak se dostaneme k astronomické částce,“ řekla eXtra.cz Helena Třeštíková.

Katka obecně řečeno utratila každý den 1000 korun za heroin, což za 23 let užívání dělá bezmála 8,5 milionu korun. Poslední tři roky je na metadonu. I když pokud zbude nějaká kačka, sežene si pervitin. „Občas si dám péčko, jinak užívám jen metadon. Je mi po něm dobře a mohu fungovat,“ řekla v reportáži pro eXtra.cz heroinová Katka.

O její dceru se musí starat babička. Katka své dítě viděla jen párkrát. „Matka se bojí, aby dcera ode mě něco nechytla, nevídám ji,“ byla slova Katky.

Přitom Katka za peníze, za které si nakupovala drogu, mohla mít mnohé. Byt, dceru a dobrý zdravotní stav. „Mám problém s imunitním systémem. Bojím se smrti, ale zdravotní problémy mám,“ dodala hrdinka z dokumentu, který je tím, co na mnohé pokušitele v mladém věku působí jako varování před životem, jenž snad nechce zkusit nikdo ani v nejhorších představách. Přitom v životě Katky mohlo být vše jinak…