Fotograf Steve Rosenfield odhaluje intimní problémy lidí, kteří našli dost odvahy na to, aby se o ně podělili s veřejností. V rámci svého projektu „To, co jsem“ požádal několik jedinců, aby vypsali své obavy a tajemství přímo na svoji kůži, a následně je vyfotografoval.

„Celý můj projekt je především o poctivosti. Společnost nám říká, že bychom měli vypadat nebo chovat se určitým způsobem. Pokud se v nějakém ohledu lišíme, jsme často zesměšňováni či uráženi. Přál bych si, aby tomu tak nebylo, aby se lidé naučili být tolerantnější k odlišnostem druhých a neměli vůči nim předsudky,“ vysvětluje Steve.

Na webových stránkách projektu naleznete velkou kolekci unikátních portrétů – od chlapce, který je považován za příliš hubeného, po dívku, která bývala mužem. Ještě dojemnější je však ochota, s jakou se nám jednotliví účastníci svěřili se svými mnohdy smutnými životními příběhy.

„Chtěl bych diváky vyzvat, aby se při prohlížení mých snímků pokusili vcítit do jejich obsahu. Možná si díky tomu uvědomíte něco, čeho jste si nikdy předtím nevšimli,“ uzavírá Steve.