Když si představíte typického českého muže, co má na sobě? Ano, nejspíš to budou džíny, uniforma statisíců lidí, kteří si na svých nohou nedokážou představit snad jiný materiál než džínovinu. Zcela jistě bude mít i tričko, ideálně s nějakou značkou přes celý hrudník, na tričku mikinu, na nohách kecky.

Tenhle „trend“ u nás začal nejvíc frčet v 90. letech a pánové se ho ne a ne vzdát. Pochopitelně nemluvíme o všech mužích v Česku a díky bohu za firemní dress code, díky němuž se na ulici také občas objeví muži v obleku.

V kontrastu s pánskou módou první poloviny minulého století působí odívání posledních dvou dekád poněkud směšně. Do 50. let byly trendy elegantní, jenže pak se začala společnost uvolňovat a s ní i dress code. 70. léta byla zlomová a začalo se nosit i nenositelné, zvonáče, nařasené košile, výrazné obleky… A ty účesy.

80. léta přinesla mezi Čechy tolik oblíbený styl vpředu business vzadu party. Devadesátky mužům daly korálky kolem krku, gangsta řetězy a botasky. Začátek nového milénia na tom nebyl o moc lépe. A dnes? Na to se podívejte na videu nebo se rozhlédněte kolem sebe.