Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

To byly ty časy, kdy se muži oblékali jako gentlemani: 100 let pánské módy ve 3 minutách!

+ Další 3 fotografie
Kdybychom se mohli vrátit v čase, jedna ze zastávek by byla do doby, kdy jakýsi koumák vymyslel a začal prosazovat pánskou uniformu džíny - kecky - mikina. Buď bychom mu ten nápad rozmluvili, nebo by dostal strašně napráskáno.

Když si představíte typického českého muže, co má na sobě? Ano, nejspíš to budou džíny, uniforma statisíců lidí, kteří si na svých nohou nedokážou představit snad jiný materiál než džínovinu. Zcela jistě bude mít i tričko, ideálně s nějakou značkou přes celý hrudník, na tričku mikinu, na nohách kecky.

Tenhle „trend“ u nás začal nejvíc frčet v 90. letech a pánové se ho ne a ne vzdát. Pochopitelně nemluvíme o všech mužích v Česku a díky bohu za firemní dress code, díky němuž se na ulici také občas objeví muži v obleku.

V kontrastu s pánskou módou první poloviny minulého století působí odívání posledních dvou dekád poněkud směšně. Do 50. let byly trendy elegantní, jenže pak se začala společnost uvolňovat a s ní i dress code. 70. léta byla zlomová a začalo se nosit i nenositelné, zvonáče, nařasené košile, výrazné obleky… A ty účesy.

80. léta přinesla mezi Čechy tolik oblíbený styl vpředu business vzadu party. Devadesátky mužům daly korálky kolem krku, gangsta řetězy a botasky. Začátek nového milénia na tom nebyl o moc lépe. A dnes? Na to se podívejte na videu nebo se rozhlédněte kolem sebe.

Mohlo by vás zajímat

Další články