Dnes se v dopoledních hodinách dostavil k soudu v Praze 8 Zdeněk Macura (39) jako hlavní svědek, protože v létě podal na Josefa Rychtáře (55) a jeho syna Jana trestní oznámení za fyzické napadení a sprosté urážky, k čemuž došlo, když se pánové potkali před Psychiatrickou léčebnou v pražských Bohnicích, kde se v té době léčila Iveta Bartošová (47).

Jelikož Macura musí být všude, kde se Iveta hne, jinak by mu asi neuschlo prádlo, musí počítat s tím, že manželům z Uhříněvsi už dochází trpělivost a chtěli by v poklidu fungovat. To ale Macura nikdy nedopustí, a tak si dnes mezi stavěním „fritzlovských“ boudiček z palet odskočil k soudu, který skončil víceméně plichtou. Státní zástupce zčásti uznal argumenty Rychtáře, který se hájil sám (!) a ten se synem tak odešli s trestem několika desítek hodin veřejně prospěšných prací, proti kterému se budou odvolávat, stejně jako zřejmě nakonec nedojde na pokutu v řádech desetitisíců.

Jeden z fotografů, který byl na místě, nám řekl, že se chtěl Rychtář rozloučit s Macurou jako chlap s chlapem a podat mu ruku. Tu Macura odmítl s tím, že „mu ji podá, až se vrátí k manželce a nechá být Ivetu“. Na to mu Rychtář sdělil, že „nemůže zpět k ženě, neb k ní nechová city“.

Podle serveru Blesk.cz se prý Macura zavázal, že podstoupí psychiatrické vyšetření. Už jsme nechali v redakci Zdeňkovi střihnout na kazajku a Pepa nám slíbil, že dnešní soud bude předmětem prvního dílu jeho a Džambulčina blogu na eXtra.cz.