Znáte filmy Pařby ve Vegas nebo v Bangkoku, kdy hrdinové provedou nějaký průšvih, ale vůbec na nic si nepamatují? Tak tohle byla pařba v Barceloně. Finanční poradce Alexander, normálně slušňák, šel s kamarády na pivo. „Na jedno“, jak se říká. Jenomže jak to tak bývá, tak to u jednoho drinku nezůstalo. Kluci do sebe začali rychle házet mix „Jégra“ s energy drinkem, pak došlo na italský likér Disaronno a nakonec to završila láhev pravého šampaňského.

Alexander pařil s kamarádem Jamesem. Jenomže když ve 4 ráno vyšli z klubu, jejich cesty se rozdělily. James se najednou ztratil a Alex šel hladový ke stánku s fast foodem. Pak zahlédl autobus směr letiště a v duchu si řekl: „Bylo by hezké někam letět,“ a zbytek si nepamatuje.

O pár hodin později zjistil, že v Barceloně nemá ani kartáček na zuby a jediní, koho zná, byli angličtí baťůžkáři, které potkal v letadle. Nakonec si nakoupil základní věci a ve Španělsku zůstal čtyři dny. Když výlet, tak pořádný.

„Kdyby mě u stánku s rychlým občerstvením chytil James, asi bych nikam neletěl a šel normálně domů, byla to náhoda. Vůbec si nepamatuju, že bych si kupoval letenku. Jenom jsem měl sen, že letím v letadle. Ten sen mi připadal až moc živý, ale nějak jsem se nad tím nepozastavil a spal dál,“ popisuje Alex svou cestu.

Další den prý hned volal rodičům, aby je ubezpečil, že je v pořádku. Ti se akorát smáli a popřáli mu, ať si dobrodružství pořádně užije.