Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

TMBK si utahoval z Drahokoupila, dostal studenou sprchu: Styďte se, píšou mu

Vojta Drahokoupil trénuje.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií

Grafik Tomáš Břínek alias TMBK léta baví Česko svými kolážemi, tou poslední ohledně odstoupení Vojtěcha Drahokoupila (26) ze Survivora si ale vysloužil řadu kritických ohlasů. „Vysmívat se psychické atace je skandální,“ schytává to na svém Instagramu z různých stran. A to i od celebrit.

TMBK se vysmívá

TMBK zveřejnil fotku plačícího Vojtěcha Drahokoupila, ke které dal text: „Nikdo mi neřekl, že tady může pršet a že tady nejsou restaurace.“ A přidal větu: Gratuluji k přežití deseti hodin aneb když si spleteš Survivor s Like Housem.Jenže podle řady lidí i humor má své hranice a lidem s rakovinou se také nevysmíváme.

„Dělat si p**el z panických atak je fakt dno. Nikdo neví, kdy ho to sejme,“ naštvala se na autora fórku na jeho Instagramu Elizaveta.

„Já si nedělám p**el z panické ataky, jen z hlouposti lézt do téhle šílenosti, když vím, že to v sobě mám. Myslím si, že pokud si chtěl něco dokazovat, existují i jiné způsoby než před kamerami v Dominikánské republice,“ odpověděl TBMK.

Ne každého ale přesvědčil.

Každý má právo zkoumat své hranice, jak chce. Ať už za barákem, nebo v Dominikáně. Soudit psychický stav druhého a posmívat se je trochu hrubé a hloupé. Nezlobte se. Jinak mě váš humor baví, ale tady se absolutně nebavím,“ kritizuje Veronika.

Co je panická ataka

"Za panickou ataku označujeme stav, při němž dotčená osoba dostane náhlý a nečekaný (bez zjevné příčiny) záchvat strachu a úzkosti, který bývá provázen lapáním po dechu, nemožností dodechnout, omdlením, paralýzou, neschopností se pohnout a podobně," vysvětluje psycholožka Poláčková.

Polibek Mozkomora

"Člověku hučí v uších, zatmívá se mu před očima, cítí hrůzu, která ho zcela opanuje. Jako by to byla jeho poslední minuta, jako by měl infarkt, mrtvici a všechno zlomené v jednu vteřinu, ztrácí kontrolu nad sebou, nad svým vědomím... Lze si to představit tak, jako když vám chce dát polibek Mozkomor," dodává docentka Poláčková.

Andrea Pomeje: Psychické ataky nejsou brány vážně

Tohle je jeden z důvodů, proč ještě pořád psychické nemoci nejsou brány vážně a proč se lidé bojí o nich mluvit a nechají to dojít do stádia, ze kterého je pro ně dost často jediná cesta, a to sebevražda!“ napsala stejně rozhněvaná dýdžejka Andrea Pomeje.

„Kdyby si tam kluk zlomil nohu, tak se tu nikdo nesměje... Panické ataky jsou nevyzpytatelné a mohou se objevit po letech, kdy si myslíte, že už jste se jich dávno zbavili!“ vyvrací Andrea Pomeje argument těch, kteří říkají, že pokud Vojtěch Drahokoupil věděl, že trpí na panické ataky, neměl do soutěže vůbec lézt. On sám ale tvrdí, že už dva roky je nezažil a věřil, že už je vše v pořádku.

Další upozorňují, jak alarmující je, že když někdo, v tomhle případě ještě muž, přizná slabost, je automaticky terčem výsměchu a dehonestace.

Ondřej Ruml: Vojtěch Drahokoupil zaslouží respekt

Podobně smýšlí i zpěvák Ondřej Ruml.

„Chtěl zkusit, jestli to dá, chtěl to překonat, a před celým národem pak s vědomím toho, že se mu spousta z vás bude smát, přiznal, že to nedá. Respekt a úcta,“ chválí Drahokoupila.

Jsou ale i názory z druhé strany.

„Psychické problémy silou nepřetlačíš… Bylo od něj trochu pošetilé si myslet, že soutěž, která zlomí i odolné jedince, bude ‚zocelující‘ pro pochroumané zdraví. Hlavní je, že si to přiznal a odešel včas,“ myslí si zase Hanka.

„Jako psychiatrický pacient mám potřebu se zastat i druhé strany, protože vtipný to je. Některý věci jsou holt na h**no i vtipný zároveň,“ brání kolážistu další.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy