Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Tmavomodrý svět byl dlouho nejdražším filmem: Co ho nyní nahradí?

Zdroj: csfd
+ Další 4 fotografie
Filmy
Film Tmavomodrý svět od režiséra Jana Svěráka (54) byl dlouhá léta nejdražším českým snímkem. Nyní ho však nahradil jiný historický velkofilm. Který?

Válečné drama s názvem Tmavomodrý svět z roku 2001 bylo dlouhá léta nejdražším českým filmem. V hlavních rolích se nám představil Ondřej Vetchý (56), Linda Rybová (43) nebo Oldřich Kaiser (63).

Film vypráví o skupině letců, kteří se na začátku 2. světové války rozhodli utéct do Velké Británie. Režisér Jan Svěrák se při práci snažil být co nejvíce věrný tehdejší době. Proto bylo mnoho rekvizit reálných a celý snímek tak vyšel na 230 milionů korun. Dlouhé roky se držel na nejvyšší příčce nejdražších filmů Česka.

Nyní ho však překonal historický velkofilm od režiséra Petra Jákla (45) s názvem Jan Žižka. Náklady na film se pohybují kolem neuvěřitelné půl miliardy korun, což z něj dělá vůbec nejdražší český film vůbec. Megaprojekt Jan Žižka je už dlouho očekávaný a všichni pevně doufají, že to nebude propadák. Zde se dozvíte, které další filmy patří mezi ty nejdražší.

Související články

Další články