„Protože skupina Ortel přišla na pódium a na košilích měli tyto lebky. Na tom pódiu stáli především proto, že je podpořili „obyčejní lidé“, kteří mají tu drzost ještě tvrdit, že jejich Ortel není rasistický a v žádném případě nepodporuje nacismus. A pak si přijde Ortel s umrlčími lebkami na košilích a dá celému národu tímto symbolem najevo, jakým směrem smýšlí. Jsem zarmoucen faktem, že tomuto zjevnému propagování nacismu nejen přihlížel celý sál, ale většina dokonce tleskala. Proč? Vaši dědové byli možná v odboji, mnozí za to zaplatili životem, i můj děda byl v koncentráku a v něm také zahynuli tři jeho bratři, všichni byli v odboji, stejně jako praděda mé manželky. Zapomněli jste historii? Jak je možné, že evidentní projev nacismu byl nejen tolerován, ale byl naprosto přehlédnut,“ napsal Banga na svůj Facebook.

Toto je krátký výtah z toho, co Banga na sociální síť napsal. Jinak v dlouhém vyjádření kritizoval všechny ty, co Ortelovi za stříbrného Slavíka zatleskali.

Občanskou statečnost prý prokázala jen Iva Pazderková a rapper Pekař – ti dokázali odejít ze sálu, když Tomáš Ortel oslavoval svůj triumf. Ostatní jsou podle Bangy srabi, kteří zatleskali nacistům.

Bangovi se příznivci skupiny Ortel na Facebooku vysmívají, že lebka a hnáty je symbol, který používají nejen jednotky SS a nelze tudíž prokázat, že Ortel propaguje právě tuhle nechvalně známou sebranku.

A co vy na to? Obdivujete skupinu Ortel? Nebo je vám bližší svět Radka Bangy? Pište své názory do diskuze pod článkem.