Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tlačenkou a gumovými medvídky na zdravé klouby aneb Nejhloupější babské rady

Slyšeli jste někdy tyto mýty také?
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Když se budete šlehat kopřivami, nebudete mít revma, a pokud budete jíst hodně tlačenky či gumových medvídků, budete mít zdravé klouby. To jsou tzv. babské rady. Rozdíl mezi těmito a opravdovými přírodními recepty a vychytávkami našich babiček je, že tyto nefungují a jsou to jen roky kolující pověry.

Už se k vám doneslo, že gumoví medvídci, tedy želatina, vám mohou pomoci od bolestí a vážných onemocnění kloubů? Tak na to zase rychle zapomeňte. Želatina sice pomáhá při různých onemocněních kloubů a kostí, příkladem může být osteoartróza, revmatoidní artritida nebo řídnutí kostí, takzvaná osteoporóza, jenže tím „pomocníkem“ je kolagen, jenž je obsažen v želatině. Ten slouží jako základní stavební kámen kloubů i kostí.

A pokud opravdu máte zájem o zdraví svých kloubů, je třeba si obstarat kolagen kvalitní. Nikoli se cpát gumovými medvídky, jejichž účinky na zdraví kloubů a kostí jsou minimální. Stejně tak je tomu u tlačenky, což je hojně rozšířený mýtus mezi lidmi.

O své klouby byste ale měli průběžně a bez ohledu na váš věk v podstatě celoživotně pečovat.

A jak to dělat správně?

Jak už jsme si řekli, důležitý je především kolagen a čím jste starší, tím více potřebujete výrobky, které ho obsahují. Kolagen nepotřebují pro zdravé klouby jen lidé staršího věku, ale také těžce pracující. A běžně zvyklí doplňovat jej jsou i sportovci.

Na českém trhu je přípravků pro péči o klouby mnoho. Mezi špičku patří výrobek s názvem Klokan. Je unikátní v tom, že se jedná o revoluční formu kolagenu. Jde o jediný přípravek v ČR, který kombinuje 3 typy kolagenu a vitamin C, pro normální tvorbu kolagenu přirozeně obsaženého v chrupavkách, vazech a šlachách.

Chrupavka kloubu je až ze 40 % tvořena kolagenem. Klokan je doplněk stravy s kolagenem v té nejpřirozenější formě, tedy stejné, jaká se vyskytuje v lidském těle.

Více informací pro vás máme ZDE.

Související články

Další články