Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tisková konference k novým vládním opatřením: Co se změní?

Nová vládní opatření: Co se změní?
Zdroj: Profimedia
Opatření

Končící premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupil ve čtvrtek na tiskové konferenci, kde jednal o zpřísnění koronavirových opatření. Spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (ANO) se vyjádřili k současné epidemiologické situaci.

Vláda se podle premiéra Andreje Babiše (za ANO) shodla na pokračování plošného testování ve školách. Předpokládá, že nová protiepidemická opatření budou platit do konce února. Řekl to po dnešním jednání vlády.

Inspirace bavorským modelem

Právě ukončení testování ve školách odborníci kritizovali. Podle nich se vláda měla takzvaným bavorským modelem, který dál neuznává negativní testy, inspirovat kompletně. „Inspirovali jsme se v bavorském modelu, ale není to bavorský model. Aby se ty detaily neporovnávaly,“ řekl Babiš.

Ve středu hlavní hygienička Pavla Svrčinová hovořila o tom, že plošné testování nemá dostatečný efekt. Proto se podle ní po dvou kolech testování 22. listopadu a 29. listopadu pokračovat nemělo.

Výjimka pro neočkované

Již nyní je potřeba potvrzení o bezinfekčnosti, a to při návštěvě restaurací, sportovišť nebo třeba u kadeřníka a v ubytovacích službách. Tyto služby nebudou moci využívat lidé, kteří nejsou očkovaní nebo neprodělali koronavirus. Výjimku budou mít lidé od 12 do 18 let, nebo ti, kteří se ze zdravotních důvodů očkovat nemohou. Takovým postačí testy.

Související články

Další články