Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Tisíce slonů trpí kvůli nenasytným turistům i z Česka: Za kruté zacházení inkasují majitelé statisíce!

Se slony se zachází krutě.
+ Další 4 fotografie
Nechvalně proslulá turistická atrakce v asijských zemích se čím dál víc dostává do hledáčku ochránců zvířat. Projížďky na slonech patří k vyhledávaným zážitkům lidí z Evropy a Ameriky. Už je ale nezajímá, jak příšerně tato vznešená zvířata kvůli jejich nenasytné touze po nevšednosti trpí!

Projížďky na slonech patří v Asii mezi nejvyhledávanější turistické atrakce. Světové hnutí za ochranu zvířat zjistilo, že v zajetí je drženo téměř 3 tisíce těchto vznešených zvířat. A valná většina z nich je majiteli kvůli toku peněz od návštěvníků ze Západu trýzněna.

Přesně 2 923 slonů je zneužívaných k vození turistů, a to v zemích jako Thajsko, Srí Lanka, Nepál, Indie, Laos a Kambodža. Vyplývá to z průzkumu organizace World Animal Protection. Neskutečných 77 % z nich navíc neskutečně trpí. Přežívat musí v krutých podmínkách.

Kupříkladu v Thajsku, kde jde ze všech zemí o nejpalčivější problém, mezi lety 2010 a 2016 vzrostl počet turistů z 16 na 33 milionů. A to šlo ruku v ruce i s navýšením počtu týraných slonů. Zatímco před osmi lety jich bylo 1 688, nyní už se jich k projížďkám s turisty využívá 2 198.

Kromě toho, že majestátní tvorové často dostávají nepřijatelně malé množství potravy, jsou v průběhu jízd svázáni v mohutných řetězech. A v těch je často majitelé nechávají i ve chvílích, kdy mají vyhrazen čas pro odpočinek. Přitom jim do kapsy měsíčně přistanou statisíce korun.

Ačkoliv trend jízdy na slonech stále roste, zároveň začíná vystupovat stále víc lidí, kteří se proti jejich odpornému týrání rozhodli bojovat. A nejsou to jen aktivisté, ale i známé celebrity. Mezi nejhlasitější z nich patří Leonardo DiCaprio, jenž svým bojem za planetu v posledních letech proslul, nebo Angelina Jolie.

Dokud si ale na majitele nedošlápnou příslušné státní úřady, zvířata budou trpět dál.

Mohlo by vás zajímat

Další články