Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tisíce roušek zabavených státem patřilo Červenému kříži: Jan Hamáček se omluvil

Tisíce roušek zabavených státem patřilo Červenému kříži: Jan Hamáček se omluvil
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
Zabavené roušky
V polovině pracovního týdne celníci v Lovosicích zabavili tisíce zdravotnických pomůcek. Jenže část zabavených respirátorů a roušek byla součástí daru Červeného kříže v čínském městě Čching Tchien čínským krajanům v Itálii.

V průmyslové zóně v Lovosicích na Litoměřicku policie v průběhu týdne zabavila ohromné množství zdravotnického materiálu Během kontroly skladu celníci narazili na 28 tisíc respirátorů a 680 tisíc roušek. Mysleli si, že překupníci je chtějí vyvézt mimo Česko za účelem výdělku.

Celou situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Jenže došlo k nedorozumění, protože součástí zabaveného materiálu byla zásilka Červeného kříže v čínském městě Čching Tchien. Měla být doručena čínským krajanům v Itálii. Informoval o tom Deník N.

Ministr vnitra Jan Hamáček se za to omluvil a uvedl, že se s čínskou stranou dohodne na způsobu řešení celé situace. "Dne 17. března zadrželo Ministerstvo vnitra ČR a Ústecký kraj ze skladu v Ústeckém kraji dovezené roušky a respirátory. Následným šetřením bylo zjištěno, že součástí zabavených věcí byla samostatná zásilka 101 600 roušek a respirátorů, která byla darem Červeného kříže města čínským krajanům v Itálii," řekl ministr vnitra.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy