Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Lucie Vondráčková (zpěvačka)

Nejnovější kauzy

Tisíce lidí bez proudu a stoupající řeky! Kalamita zasáhla Česko!

Vysoký stupeň nebezpečí povodňové pohotovosti platí pro Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj, a to až do soboty. Sníh napadl na většině území, způsobil sněhovou kalamitu a odřízl od proudu tisíce Čechů. Některé menší toky se začaly rozvodňovat.

Velmi špatná situace nastala v jižních Čechách, kde napadl těžký sníh. Ten polámal větve stromů, které napadaly na silnice a některé železnice. Tisíce lidí zůstaly odříznuty od proudu. V jižních Čechách museli hasiči zasahovat 120krát. Odstraňovali spadlé stromy z vozovek. Doposud nebylo hlášeno, že by byl někdo zraněn.

Podobná situace nastala v Jeseníkách, kde některé silnice byly naprosto nesjízdné. Policie vyzvala motoristy, aby vůbec nevyjížděli. Na Jesenicku a Šumpersku napadlo asi deset čísel sněhu. Sníh se však držel i v nižších polohách. Na Moravě a Slezsku se navíc začaly rozvodňovat menší řeky.

Mohlo by vás zajímat

Další články