Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Tipy královen Instagramu: 5 kroků, které vám zaručí fotku jako od profíka

Pokuste se do fotky promítnout vaši povahu a temperament.
Zdroj: archiv
Neustále měníte profilové fotky na svém profilu a pořád nejste spokojená? Máte pocit, že každá druhá má dokonalou fotku a vy, přestože jste krásná, to na fotkách ne a ne prodat? Pokud se budete držet těchto pěti kroků, vyfotíte si profilovku jako od profi fotografa.

Žijeme v době Facebooků, Instagramů a selfie, proto není divu, že je dokonalá fotka naší tváře důležitou součástí. Co ovšem dělat, pokud nejsme schopné super fotku vyfotit? V první řadě k sobě přestaňte být přehnaně kritické a držte se následujících 5 kroků.

1. Světlo

Někdy je klíčem k úspěchu samotné světlo. I modelky, které pózují před zvědavými foťáky, jsou neustále pod světlem. Lépe vynikají detaily a nedochází k tmavým stínům. Jestli vaše nová profilovka vzniká doma, je nejlepší využít denního světla. Za nejvíc vhodné se považuje měkké ranní světlo. Fotky získají lehce mystický nádech. Ať se ale fotíte v jakoukoli denní hodinu, nikdy se nefoťte v šeru, intimním osvětlení a pohlídejte si, že nemáte nikde světelné odlesky třeba z lampičky.

2. Úhel pohledu

Nikdo z nás nemá obě strany tváře naprosto totožné, a tak si vyberte tu hezčí polovinu a tu fotoaparátu nastavujte. Nemusíte sedět zpříma jako na pasovce. Vyhrajte si s pózou a buďte originální. Fotka by měla zachytit vaši aktuální náladu a atmosféru, ve které se nacházíte. Můžete mít hlavu skloněnou, natočenou nebo se třeba fotit zezadu. Fantazii se meze nekladou.

3. Udělejte si z focení zábavu

Dobrá nálada se vždy promítne na celkovém dojmu z fotografie a hlavně z vašeho výrazu ve tváři. Pokud se nedokážete uvolnit, pusťte si svou oblíbenou písničku a vžijte se do role modelky. Můžete se fotit s kamarádkou nebo sama, dělejte prostě to, co je vám příjemné. Vždy fotografie působí lepším dojmem, pokud se nefotíte sama. Selfie je sice módní, ovšem o kvalitě focení se nedá mluvit.

4. Pozadí

Na pozadí fotografie si dávejte opravdu pozor. Můžete vypadat jako královna, pokud je za vámi ale neskutečný bordel nebo křiklavý obraz, nebude výsledek nic moc. Vhodné je mít za sebou čisté a světlé barvy, proto můžete využít kusu bílé zdi nebo se položit na rozloženou krémovou deku.

5. Musíte být k poznání

Poslední bod je základem všeho. Je sice hezké, že strávíte x hodin přípravou vlastního zjevu, pokud ovšem na fotce vypadáte jako někdo jiný, k čemu vám to je? Nejvíc sexy a okouzlující je být přirozená, a tak to s retušováním ani líčením nepřehánějte.

Související články

Další články