Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tipnete si, která země vykouří nejvíce trávy? Česká republika patří mezi nejlepší na světě!

V kouření marihuany jsme čtvrtí.
Zdroj: http://recoverybrands.com/drugs-in-america-vs-europe/
+ Další fotografie
Piva vypijeme nejvíce. To budou Češi tvrdit vždycky, i kdyby to neměla být pravda. Jenže jak jsme na tom s ostatními drogami? Série map vytvořená společností Recovery Brands ukazuje, že ne moc dobře.

Tedy umístění sbíráme hezká. Je ale otázkou, jestli je to například v kategorii užívání opiátů zrovna žádoucí. Série map se zaměřila na země Severní Ameriky i Evropy a ukazuje počet aktivních uživatelů různých typů drog v přepočtu na tisíc dospělých občanů.

V kouření trávy získal prvenství Island. Zde hulí 183 dospělých z tisíce. Vysvětluje se to tím, že cena alkoholu je zde extrémně vysoká a například pivo bylo legalizováno teprve před 25 lety. I tak tam ale za gram zaplatíte v přepočtu 600 až 950 korun. Zda je to moc, můžete pravděpodobně sami posoudit, protože v České republice kouří trávu takřka každý desátý člověk. To nás zařadilo na 4. místo, za Island, Spojené státy a Španělsko.

U alkoholu nejsme kupodivu ani v první pětce, ale u opiátů jsme obsadili „krásné“ druhé místo za Spojenými státy s 27 aktivními uživateli na 1 000 obyvatel. V počtu lidí, kteří se v současnosti léčí z nějakého druhu závislosti, jsme pak třetí.

Další pěkné umístění, že?

Kdo vede ve šňupání kokainu či pervitinu, se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články