Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

TIP: Jednoduchý trik vám prozradí, zdali je vejce čerstvé, nebo ho raději rovnou vyhodit

TIP: Jednoduchý trik vám prozradí, zdali je vejce čerstvé, nebo ho raději rovnou vyhodit
Zdroj: youtube
Předchozí Další
+ Další 2 fotografie
Chytré
Spousta lidí se spoléhá pouze na to, co je napsané na obalu. A tak většina z nich vyhazuje vejce, i když jsou ještě použitelná. Jednoduchý trik vám ušetří lámání si hlavu s tím, jestli vajíčka můžete ještě sníst.

Valná většina lidí spoléhá čistě jen na datum spotřeby, které je napsané na obalu. Jakmile jsou prošlá, bez váhání je vyhodí. Jiní si zase lámou hlavu s tím, jestli mohou vajíčka, kterým uplynula doba spotřeby, sníst, aniž by se jim udělalo špatně.

Tento jednoduchý trik vám ušetří spoustu přemýšlení a možná i pár kaček, které byste vyhodili společně s prošlými, čerstvými vejci. Pokud nechcete spoléhat čistě jen na dobu spotřeby, tohle vám zaručeně pomůže.

Je to velmi snadné. Postačí vám k tomu pouze nádoba a voda. Napusťte si do nádoby vodu a pak tam vložte vejce a sledujte, co se stane. Pokud vajíčko klesne ke dnu, je naprosto čerstvé. Když se drží u dna, ale mírně se zvedá, je stále v pořádku. Jestliže zůstane na hladině, měli byste ho vyhodit. Zjednodušeně, čím blíž je vejce k hladině, tím spíše pryč s ním! Je zkažené.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy