Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Tina Turner slaví 80. narozeniny: Rockovou babičku mlátil manžel a neměla co jíst

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
výročí
Jedna z nejpopulárnějších hvězd 80. let 20. století s charakteristickým chraplavým hlasem Tina Turner slaví 80. narozeniny. Rocková babička, jak je zpěvačce už léta přezdíváno, má sice kariéru, jakou by si mnozí přáli, její osobní život ale dlouho pohádkový nebyl a štěstí našla až takříkajíc na stará kolena.

Rocková babička, majitelka nejkrásnějších nohou světa a legenda osmdesátých let Tina Turner slaví 80. narozeniny. Držitelka mnoha hudebních ocenění si svou slávu tvrdě vydřela a předcházela jí spousta pádů, za nejhorším obdobím zpěvačky však stojí její první manžel.

Koncem 50. let odešla Anna Mae Bullock, jak se zpěvačka skutečně jmenuje, zkusit štěstí do St. Louis. Tam potkala hudebníka Ikea Turnera, kterého si brzy po seznámení vzala. Byl to právě on, kdo jí navrhl nosit umělecké jméno Tina Turner a kdo ji v roce 1971 dostal na vrchol poté, co se jejich společná píseň objevila v top desítce americké hitparády.

Stejně jako Tininu kariéru její manžel rozjel, málem ji i ukončil. Během let v manželství se změnil v surového alkoholika a narkomana, který nešel pro ránu daleko. Zpěvačku dokonce několikrát udeřil pěstí do nosu tak silně, že musela následně podstoupit plastickou operaci. Od svého muže chtěla mít co nejdříve klid, a proto mu při rozvodu přenechala práva na všechny jejich společné písně.

Strmý pád a vzestup

Po rozvodu zůstala Tina Turner bez písní a především bez koruny. Vypadalo to, že její kariéra se už nedá zachránit, ještě 8 let po rozvodu zpívala pouze v kasinech a nočních klubech. Její finanční situace byla tak kritická, že určitou dobu žila jen z potravinových lístků.

Když už si myslela, že pokračovat se zpěvem nemá smysl, její píseň Let's Stay Together zaútočila na hitparády a z Tiny se opět stala hvězda. Turner chytila příležitost za pačesy a začala intenzivněji zpívat i nahrávat. Velkým zlomem pro ni o pár měsíců později bylo album Private Dancer a výrazná změna vzhledu, která ze zakřiknuté klubové zpěvačky udělala sexy rockerku.

Devět let po rozvodu Tina získala 4 ceny Grammy a Zlatou desku. Ačkoliv dnes už nekoncertuje, o finance se nemusí strachovat, díky svým hitům je zaopatřená do konce života. Našla si dokonce novou lásku, o 16 let mladšího Erwina Bacha, kterého si v roce 2013 vzala a s nímž žije poklidným životem ve Švýcarsku.

Související články

Další články