Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Timo Tolkki otevřeně o Gottovi: Karel byl jako můj otec, Ivana záviděla

+ Dalších 10 fotografií
exkluzivně
Rozhodl se promluvit o životě v nejslavnější rodině Česka. Po boku Dominiky Gottové (46) strávil Timo Tolkki (53) dlouhých dvacet let. Bývalý kytarista kapely Stratovarius v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz tvrdí, že mu Mistr (†80) nahrazoval tatínka a skoro každý týden si telefonovali. Také zmínil napjaté vztahy s vdovou Ivanou Gottovou (44), do které se už několikrát navážel.

Timo Tolkki chce bojovat o dědictví po Karlu Gottovi. "Jde o velké peníze, nemůžu to nechat jen tak být," prohlásil. Nemluvil s námi pouze o financích, zavzpomínal i na hezké zážitky. Manžel zpěvákovy nejstarší dcery Dominiky eXtra.cz řekl, že Mistr byl jako jeho táta. Redaktorům eXtra.cz všechno popsal ve velké rozhovoru. Od seznámení s Gottem až po vztah s paní Ivanou.

Slova finského kytaristy závislého na alkoholu o jejich kamarádství už Gott bohužel nemůže potvrdit ani vyvrátit...

První setkání

Jak dlouho trvalo, než vás Dominika seznámila se svým otcem Karlem Gottem a maminkou Antonií Zacpalovou?

"Nejdřív jsem se seznámil s Antonií. Bylo to v roce 2000, kdy jsem poprvé přiletěl do Prahy. Tehdy jsem se také dozvěděl, kdo to je Karel Gott. Setkali jsme se v restauraci na Kampě. Když tam s Ivanou přišel, byl jsem už docela opilý. Po příchodu se okamžitě začali hádat. Byly to ale malichernosti. Ona mu na to řekla jen: 'Miláčku!' Byl to divné."

Měl Karel radost, když se do vás Dominika zamilovala?

"Ano. Byl pro mě jako náhradní otec. Vážně skvělý člověk, nesmírně zdvořilý. Vždycky jsme u něj doma poslouchali muziku."

Pamatujete si, co při tom prvním setkání řekl?

"Po tom setkání na Kampě mi poslal SMS zprávu, že jsem prošel, že mě schvaluje."

Podporoval Karel váš vztah s Dominikou? Říká se, že vám poslal hodně peněz. Je na tom něco pravdy?

"Není pravda, že nám posílal peníze, ale koupil nám auto. Dominika také dostala nějaké peníze z dědictví už dopředu, podle mě to bylo asi 150 tisíc eur (v přepočtu 3,7 milionů korun). Možná jí něco posílal, nevím, ale nemyslím si, že by lhala."

Zná i Dominičiny sestry

Jak byste popsal svůj vztah s Karlem Gottem?

"Byl to můj přítel. Skoro každý týden jsme si telefonovali. Během jednoho z posledních telefonátů mi řekl, že všechno bude zalité sluncem. Že na mě čeká hodně metalových projektů. A ono se to vážně stalo. Jako by to všechno dopředu věděl!"

A co vy a Dominičiny sestry? Proč je Lucie šťastná a má normální život, zatímco vy s Dominikou žijete spíš smutně?

"Lucie je úplně jiný člověk. Myslím, že jí Karel pomohl víc než Dominice."

Co tím myslíte?

"Já ji zase tak moc dobře neznám, abych to hodnotil. Viděli jsme se jenom párkrát."

Potkal jste se někdy i s jejími mladšími sestrami Charlotte a Nelly?

"Několikrát. Řekl bych, že je Ivana hodně ochraňuje. Až příliš. V červenci, kdy jsem Karla viděl naposledy, za mnou přišla Charlotte a půjčila mi svou akustickou kytaru. Tak jsem zahrál a Karel zazpíval Yesterday (píseň od Beatles, pozn. red.). Nejspíš měl zrovna narozeniny, protože na stole byl dort."

A co váš vztah s Ivanou?

"S ní žádný vztah vybudovaný nemám. Nikdy nás s Dominikou neměla ráda. I během těch tří červencových dní jako by tam ani nebyla. Pořád odcházela do druhého patra. Ani si moc nepopovídala s Dominikou a Lucií."

Návštěvy Bertramky

Jak často jste Karla a Ivanu na Bertramce navštěvoval?

"Za těch dvacet let? Myslím, že aspoň stokrát!"

Co nejhezčího jste tam zažil?

"Nejraději vzpomínám na tu úplně první návštěvu, protože to tehdy byla vážně zábava. Poprvé jsem tam byl, když jsme se vraceli z večeře na té Kampě. Byl jsem z toho domu ohromený. Poseděli jsme už za tmy na terase, byly tam svíčky, víno a další skvělé věci. Karel byl vždycky úžasný hostitel."

Proč jste s Dominikou před Karlem tajili svatbu? Proč jste mu to prostě neřekli?

"Dominika to tak chtěla. Nechtěla mu to z nějakého důvodu říct."

A jak reagoval, když se to po letech dozvěděl?

"Jenom se divil, proč jsme mu to neřekli. Ani se nenaštval, rozzlobeného jsem ho viděl málokdy, ale byl dost překvapený."

Kdybyste měl příležitost potkat se s Ivanou, co byste jí řekl?

"Nemám si s ní co říct. Vůbec nic. Nechci ztrácet čas s negativními lidmi. Když je kolem mě někdo negativní, rovnou mu řeknu, aby se vzdálil. Sedm let jsem chodil k psychiatrovi, protože můj táta spáchal sebevraždu. Bylo mi 12 let, když to udělal. Takže jsem se nějak naučil, že na prvním místě musím být já sám."

Poslední dny muže Gottové v Praze

Související články

Další články