Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Tim Allen zešedivěl: Kutil Tim se tak zamotal do kokainu, že mohl sedět dodnes

Tim Allen zešedivěl: Kutil Tim se tak zamotal do kokainu, že mohl sedět dodnes
Zdroj: American Broadcasting Company (ABC)
+ Dalších 9 fotografií
peníze
Tim Allen, českým televizním divákům nejlépe známý ze seriálu Kutil Tim, slaví 67. narozeniny. Jeho sitcom z 90. let byl velmi populární v mnoha zemích světa, Česko nevyjímaje. Proto ho tvůrci chtěli na obrazovky vrátit, Allen se ale rozhodl, že už se nevrátí a odmítl nabídku za takové peníze, z jakých se běžnému člověku protočí panenky.

Herec Tim Allen se narodil 13. června 1953 v Coloradu. Práce v televizi ho lákala od dětství, a proto se rozhodl studovat televizní produkci na škole Western Michigan University a na univerzitě v Detroitu. Následně se stal ředitelem reklamní agentury, peníze z tohoto zaměstnání mu ale nestačily, a tak začal prodávat kokain. Za to byl zatčen a hrozilo mu doživotí.

Allen se z průšvihu vysekal tak, že udal několik dalších dealerů a dostal jen tři roky ve vězení. Když se dostal ven, začal po večerech vystupovat v klubech jako komik. Právě díky tomu si ho všimli hledači talentů, kteří ho postavili před kamery a natočili s ním několik vcelku úspěšných televizních skečů.

Díky svému smyslu pro humor dostal herec nabídku na roli Tima v seriálu Kutil Tim. Ten se dočkal celkem šesti sérií a ačkoliv Allen byl následně obsazen ještě v mnoha dalších filmech a seriálech, žádný z nich mu nepřinesl takový úspěch jako právě jeho první velká herecká zkušenost v sitcomu z devadesátek, kterému vděčí za to, že lidé ví, kdo je.

Tim Allen a milionová nabídka

Seriál Kutil Tim skončil v roce 1999 a některým fanouškům se po něm dodnes stýská. Proto tvůrce napadlo, že by zkusili natočit ještě jednu řadu, která by ukázala, jak se rodině Taylorů daří dnes. Allenovi za návrat nabídli 50 milionů dolarů, tedy zhruba jednu a čtvrt miliardy. On nabídku ale odmítl s tím, že seriál skončil ve správný čas, měl důstojný konec a nová řada by v případě neúspěchu mohla zničit roky usilovné práce všech herců i štábu.

Související články

Další články