Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

TikTok pod náporem kritiky: Miliony uživatelů rozohnilo video zachycující útok kyselinou

TikTok pod náporem kritiky: Miliony uživatelů rozohnilo video zachycující útok kyselinou
Zdroj: archiv Faizal Siddiqui
+ Dalších 8 fotografií
násilí
Google ve svém internetovém obchodu smazal miliony negativních recenzí na aplikaci TikTok. Někteří uživatelé se totiž naštvali poté, co v ní bylo vyvěšeno video reálně napodobující útok kyselinou. To zveřejnil TikToker Faizal Siddiqui, a ačkoliv šlo o podvrh, bylo na něm zobrazeno násilí na ženách, a to lidé nechtěli nechat jen tak projít ani Faizalovi, ani správcům aplikace, kteří podle nich mají podobná videa odstraňovat.

Během pouhých pár hodin se hodnocení aplikace TikTok v internetovém Google obchodu propadlo z 4,5 hvězdičky na 1,2 hvězdičky. Většina uživatelů této platformy se rozhodla založit falešné účty, pod kterými přidávala negativní recenze. Jejich důvod je dokonce i pochopitelný.

Faizal Siddiqui, známý indický influencer, kterého sleduje bezmála 450 000 lidí, zveřejnil video, v němž imitoval útok kyselinou. Na ženu chrstl tekutinu, která sice byla voda, ale v následujícím záběru se žena ukázala namaskovaná tak, aby vypadala popáleně. Tyto záběry vyvolaly velkou vlnu nevole.

Zveřejnění těchto záběrů se neslučuje se zásadami TikToku, proto bylo video správci vymazáno, bohužel ale příliš pozdě. „Jako influencer si uvědomuji svou zodpovědnost a omlouvám se každému, koho video nějakým způsobem poškodilo,“ napsal Siddiqui.

Google smazal negativní recenze na TikTok

Zobrazování násilí, ještě ke všemu na ženě a konkrétně útokem kyselinou, které správci nechali v aplikaci viset příliš dlouho, vytočilo uživatele doběla. Google mohl ve svém obchodu vymazat jen recenze z falešných účtů, a proto i po jejich odstranění hodnocení aplikace zůstalo nízké. Lidé se zkrátka rozhodli, že v aplikaci, kterou hojně používají i děti, nestrpí ani náznak násilí.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy