Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

TikTok má zase problém: Po sociální síti koluje děsivá nahrávka sebevraždy

TikTok má zase problém: Po sociální síti koluje děsivá nahrávka sebevraždy
Zdroj: Unsplash.com / archiv Ronnieho McNutta
+ Dalších 6 fotografií
neštěstí
Uživatelé sociální sítě TikTok varují před videem, které mohou na této sociální síti zahlédnout i malé děti. Američan Ronnie McNutt ve svých 33 letech spáchal sebevraždu, kterou internetovým přátelům přenášel online na Facebooku. Video sice bylo staženo, brutální záběry si ale někdo nahrál a na TikToku jsou stále v oběhu.

Už v minulosti především rodiče upozorňovali na to, že správci TikToku nemají pod kontrolou videa, která sociální sítí kolují. Trvá dlouho, než dojde ke smazání záběrů s násilným či sexuálním obsahem. Nyní ale na této síti kolují záběry sebevraždy muže jménem Ronnie McNutt

Ronnie McNutt spáchal sebevraždu 31. srpna a svým přátelům ji přenášel online na Facebooku Video sice bylo následně smazáno, někdo si ho ale stihl stáhnout a na TikToku je tak možné zahlédnout, jak si muž prostřelil hlavu.

Po Ronniem na tomto světě zůstala jeho maminka a dva sourozenci. Právě zdrcení příbuzní se postarali o to, aby video z Facebooku zmizelo, netušili ale, že záběry budou internetem i nadále kolovat. „Pokud na toto video narazíte, rozhodně se na něj nekoukejte! Muž si v živém vysílání prostřelil hlavu a není to něco, co byste měli sledovat,“ zní text, který lidé intenzivně sdílejí na sociálních sítích.

Vyjádření TikToku

Poté, co video vyvolalo na sociálních sítích velké pozdvižení, se i zástupci TikToku k tématu vyjádřili. V pondělí přislíbili, že budou intenzivně pracovat na tom, aby všechny záběry Ronnieho sebevraždy smazali a účet navždy zablokovali těm, kteří ho sdíleli nebo se o to v budoucnu ještě pokusí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy