Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tikající bomby ve vztahu: Těchto 5 věcí nedělejte, jinak explodují

lifestyle
Na vztahu prostě musí pracovat, jinak se také může stát, že se jednoho dne probudíte a budete sami. Jakmile si uvědomíte, jaké věci děláte špatně nebo říkáte, budete opět krok k tomu, aby váš vztah fungoval ještě dlouho. Na co se tedy zaměřit?

1. Nezdravě tajnůstkaříte

To neznamená, že musíte říct úplně všechno, co máte na jazyku, ale když už něco vypustíte z pusy, neměla by to být lež. Ani milosrdná lež! Nikomu tím rozhodně nepomůžete. Jakmile se to totiž partner dozví, že jste mu zalhali, bude zklamaný. S tím souvisí i následující bod.

2. Důvěru ovládá strach

Jakmile člověk začne tomu druhému nevěřit, tak je zle. Vztah tak spěje do brzkého konce. Snažte se tedy se svojí láskou komunikovat otevřeně, jakmile totiž nebudete druhému věřit, nemá to vůbec cenu.

3. Vidíte na druhém jen chyby

Nikdo není dokonalý, a to byste si rozhodně měli uvědomit. Každý člověk má v sobě jak dobré vlastnosti, tak ty špatné, ovšem zaměřovat se jen na jeho chyby vám k ničemu nebude. Nesnažte se druhého za každou cenu opravovat, že víte všechno nejlíp než vaše polovička, a už vůbec se druhého nesnažte měnit. Tak jste se do té osoby zamilovali. Koukejte se pozitivním pohledem a uvidíte, že se váš vztah zlepší jen k lepšímu.

4. Očekávání, že partner vyřeší vaše problémy

Nikdo a nic nevyřeší vaše záležitosti. Ani finanční, ani psychické. Neupínejte se tedy na partnera, že vám pomůže. Všechno si každý musí projít a vyčistit sám. Ano, vaše láska je tu od toho, abyste se vzájemně podporovali. Nehledejte ve svém partnerovi rodiče, psychologa či lékaře. Partner je partner.

5. Růžové brýle

Očekávat, že vztah bude jen růžový je nejen velmi naivní, ale je to jako čekat, že někdy bude světový mír. Nic není prostě jen bílé nebo černé. Lpět na tom, že všechno bude po celou dobu vztahu jen zalité sluncem, je opravdu sci-fi. I každá rána nebo pád vztahy prohlubují a ucelují. Berte život takový, jaký je, a nesnažte se schovat před problémy.

Mohlo by vás zajímat

Další články